Titulinis
Naujienlaiškis

ET Ministrų komitetas patvirtino Europos paveldo strategiją XXI amžiui

ET Ministrų komitetas 2017 m. vasario 22 d. patvirtino Europos paveldo strategiją XXI amžiui. Jos rekomendacijos yra instrumentas, kuriuo turėtų vadovautis visos valstybės narės kultūros paveldo apsaugos srityje.
 
Prieš dvejus metus, 2015 m. balandžio 23-24 d., Namure (Belgija) vykusios Europos ministrų, atsakingų už kultūros paveldą, konferencijos „Kultūros paveldas XXI amžiuje geresniam gyvenimui kartu. Link vieningos strategijos Europai" metu Belgijos iniciatyva sudaryta darbo grupė parengti Europos paveldo strategiją XXI amžiui.
 
„Strategija 21" iš naujo apibrėžia kultūros paveldo vaidmenį Europoje ir pateikia nuorodas, kaip geriau identifikuoti ir valdyti kultūros paveldą, vadovaujantis inovatyviu požiūriu, t.y. saugant aplinką ir gerinant Europos piliečių gyvenimo kokybę. Ji pateikia iššūkius, rekomenduoja veiksmus ir išskiria gerąsias praktikas visiems, susijusiems su kultūros paveldu ─ vyriausybinėms institucijoms, vietos valdžios atstovams, piliečiams ir profesionalams.
 
Europos paveldo strategija XXI amžiui

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas