Alytaus regionas

Primename, kad saugumo sumetimais Europos paveldo dienų renginiuose privaloma dėvėti apsaugines kaukes ar kitas veidą dengiančias priemones.

ALYTAUS REGIONAS

ALYTAUS MIESTAS

Rugsėjo 17 d. (penktadienis)

Laikas: 18.00 val.

Vieta: Alytaus telekinas (jei leis aplinkybės dėl karantino) (Sporto g. 2, Alytus).

Atkuriamosios dokumentikos filmas – pasakojimo drama „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys“.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus miesto savivaldybė. Nerijus Abromaitis, tel. nr. 8 315 55 112,  el. p. nerijus.abromaitis@alytus.lt

Bendraorganizatoriai: Alytaus telekinas. Direktorė Simona Butrimienė, tel. nr. 8 629 94 380.

Rugsėjo 19 d. (šeštadienis)

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Radžiūnų piliakalnis (arba alternatyviomis elektroninėmis priemonėmis pagal situaciją dėl karantino).

Paskaita – išvyka medija apie baltų religiją, mitologiją ir pasaulėžiūrą.

Aktualizuojamas kultūros paveldo objektas: Radžiūnų piliakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus miesto savivaldybė. Nerijus Abromaitis, tel. nr. 8 315 55 112,  el. p. nerijus.abromaitis@alytus.lt.

 

ALYTAUS RAJONAS

Rugsėjo 16 d. (trečiadienis)

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose ir / arba nuotoliniu būdu. Detali informacija tinklapiuose www.arsa.lt ir www.alytus.rvb.lt/.

Viktorina apie Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančius kultūros paveldo objektus, ypač akcentuojant archeologinius objektus ir mitologines vietas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Aktualizuojami archeologiniai objektai ir mitologinės vietos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės administracija. Dalia Kitavičienė, tel. nr. 8 611 30 259, el.p.  dalia.kitaviciene@arsa.lt.

Bendraorganizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Visose Alytaus rajono savivaldybės gimnazijose Simne, Miroslave, Dauguose, Krokialaukyje, Butrimonyse ir Pivašiūnuose. Detali informacija tinklapyje https://www.arsa.lt/

Atvira pamoka „Kultūros paveldo objektai šalia mūsų“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Aktualizuojami archeologiniai objektai ir mitologinės vietos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės administracija. Dalia Kitavičienė, tel. nr. 8 611 30 259, el.p.  dalia.kitaviciene@arsa.lt.

Bendraorganizatoriai: Alytaus rajono savivaldybės ugdymo įstaigos.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybė, Kurnėnai.

Ekskursija – pristatymas po renovuotą Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklos kompleksą.

Svarbu ! Dėl COVID-19 situacijos  ir todėl, kad objektas baigiamas renovuoti, sprendimas ar renginys bus kontaktinis ar nuotolinis bus ne anksčiau nei rugsėjo 14 d. Išsami ir detali informacija apie renginį nuo rugsėjo 14 d. tinklapyje www.arsa.lt.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykla.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės administracija. Dalia Kitavičienė, tel. nr. 8 611 30 259, el. p.  dalia.kitaviciene@arsa.lt.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Alytaus rajono savivaldybė, Nemunaitis.

Šiaurietiškojo ėjimo žygis „Sveikai ir šiaurietišku žingsniu po kultūros paveldo objektus“. Žygis su gidu, kurio metu bus lankomi seniūnijos paveldo objektai, aktualizuojant jų vertę ir svarbą. Detali informacija www.arsa.lt ir www.alytausrajonovsb.lt.

Svarbu ! Būtina registracija tel. nr. 8 315 214 38 arba el. p. info@alytausrajonovsb.lt

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Nemunaičio seniūnijoje esantys paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Alytaus rajono savivaldybės administracija. Dalia Kitavičienė, tel. nr. 8 611 30 259, el .p.  dalia.kitaviciene@arsa.lt.

Bendraorganizatorius: Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 

 

DRUSKININKAI

Rugsėjo 17-18 dienomis (ketvirtadienis-penktadienis)

Laikas: 15.00 val. ir 17.00 val.

Vieta: Druskininkų miesto muziejaus galerija (M. K. Čiurlionio g. 37, Druskininkai)

Druskininkų miesto muziejaus galerijoje vyks edukacinis užsiėmimas „Druskininkai: praeitis, dabartis, ateitis“ ir skaitmeninių technologijų pagalba senoviniu transportu „išmaniai pasivažinėti“ nuo Druskininkų įkūrimo išlikusiu autentišku gatvių tinklu bei sužinoti įvairių faktų apie kultūros vertybėmis tapusius kurorto statinius ir kitas įdomybes.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Druskininkų miesto istorinė dalis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Druskininkų miesto muziejaus galerijos edukologė Digna Čaplikaitė, el. p. muziejus@druskininkai.lt.

 

LAZDIJŲ RAJONAS

Rugsėjo 18 d. – lapkričio 3 d.

Laikas: 0.00-24.00 val.

Vieta: Adolfo Ramanausko-Vanago aikštė (Kauno ir Vytauto gatvių sankirta).

Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje (Lazdijai) dievdirbio Antano Sorokos darbų fotografijų paroda, skirta UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metams paminėti. Paroda parengta iš Lazdijų krašto muziejaus fondų.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Parodoje bus eksponuojama garsiausio Lazdijų krašto kryždirbio išlikusių darbų vaizdai: kryžiai, koplytstulpiai, skulptūros, altorėliai, procesijų altorėliai. Dalis Antano Sorokos darbų buvo įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Audra Kimbirauskienė, tel. nr. 8 318  66 135, el. p. audra.kimbirauskiene@lazdijai.lt

Rugsėjo 14 d., 17 d., 18 d.

Laikas: 10.00 val. ir 12.00 val.

Vieta: Etnografinė Prano Dzūko sodyba (Delnicos k., Šeštokų sen., Lazdijų r.)

Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje 3 dienas vyks edukaciniai užsiėmimai „Kryždirbystė Lazdijų krašte“. Šių edukacinių užsiėmimų dalyviai ne tik apžiūrės Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje saugomus garsiausio XX a. kryždirbio Antano Sorokos darbus, atliks kūrybines užduotis, bet ir žiūrės Lazdijų krašto muziejaus filmą „Kryžių drožimo ir statymo tradicija Lazdijų krašte“, kurio metu susipažins su kryžiaus gamybos ir statymo procesais.

Svarbu ! Būtina išankstinė registracija į edukacinius užsiėmimus tel. nr. 8 617 31489, el. p. jurate.paciukoniene@lazdijai.lt

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: kryžių statymo tradicija paplitusi visoje Lietuvoje. Kryžiai laikomi vertingiausiu lietuvių liaudies meno palikimu, nes jau daug šimtmečių puoselėja išskirtinai gražią ir prasmingą kryžių statymo tradiciją. Edukacinių užsiėmimų metu dalyvius supažindinsime su mūsų krašto garsiausiais kryždirbiais ir jų darbais.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Audra Kimbirauskienė, tel. nr. 8 318  66 135, el. p. audra.kimbirauskiene@lazdijai.lt

Rugsėjo 14-18 dienomis

Laikas: 11.00 val.

Vieta: Lazdijų krašto muziejus (Seinų g. 29, Lazdijai)

Lazdijų krašto muziejuje vyks edukacinių užsiėmimų „Motiejus Gustaitis – Dzūkijos švietėjas“ savaitė. Edukacinių užsiėmimų metu dalyviai aplankys memorialinį Motiejaus Gustaičio namą, kuris yra įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. Šis pastatas šiemet buvo prikeltas (restauruotas) naujam gyvenimui. Užsiėmimų metu bus demonstruojamas Dainos Pledienės filmas „Motiejus Gustaitis – Dzūkijos švietėjas“. Taip pat (pagal galimybes) aplankysime kunigo Motiejaus Gustaičio kapą Lazdijų kapinėse, kuris yra saugomas valstybės.

Svarbu ! Būtina išankstinė registracija į edukacinius užsiėmimus tel. nr. 8 618 77442, el. p. daina.plediene@lazdijai.lt

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Audra Kimbirauskienė, tel. nr. 8 318  66 135, el. p. audra.kimbirauskiene@lazdijai.lt

 

VARĖNOS RAJONAS

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Marcinkonių k. Varėnos raj.

Pažintinis pasivaikščiojimas po Marcinkonių kaimą. Bus lankoma Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras, etnografinė sodyba, geležinkelio stoties kompleksas ir kiti objektai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Marcinkonių geležinkelio stoties kompleksas, kryžius, Lietuvos partizanų kapas.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Varėnos rajono savivaldybės administracijos, Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Saulius Korocejus, tel. nr. 8 310 32014, el. p.: saulius.korocejus@varena.lt

Bendraorganizatorius: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.

Rugsėjo 19 d., šeštadienis

Laikas: 12.00 – 17.30 val.

Vieta: Zervynų kaimas, Varėnos r., Alytaus apskr.

Edukacija su ekskursija „Pažink Zervynų kaimo paveldą“. Edukaciją ves Algis Svirnelis, Zervynų kaimo gyventojas, tradicijų puoselėtojas, amatų meistras, kryždirbys, drevininkas. Programa:

12.00 val. grupės sutikimas prie Zervynų kaimo kryžiaus (kaimo pradžioje).

12.10 val. – 17.30 val. Edukacija su ekskursija po Zervynų etnografinį kaimą su kaimo istorijos, kryždirbystės, drevinės bitininkystės, kulinarinio paveldo pristatymu.

Svarbu ! Grupės dydis – iki 25 dalyvių. Reikalinga išankstinė registracija organizatoriaus kontaktais.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Zervynų kaimo gyvenvietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus skyrius, vyr. specialistė Margarita Janušonienė, tel. nr. 8 315 25954.

Bendraorganizatorius: Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija.