Kauno regionas

Primename, kad saugumo sumetimais Europos paveldo dienų renginiuose privaloma dėvėti apsaugines kaukes ar kitas veidą dengiančias priemones.

KAUNO  REGIONAS

JONAVOS RAJONAS

Rugsėjo 16 d. (trečiadienis)

Laikas: 11.00 val.

Vieta: Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Žeimių g. 9, Jonava).

VšĮ „Maceva“ edukacinė paskaita „Ką pasakoja macevos: Senųjų Lietuvos žydų kapinių dokumentavimo patirtys ir pamokos“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Senųjų Jonavos žydų kapinių kapavietės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Jonavos rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos kultūrinių veiklų organizatorė Kristina Jaskūnienė, tel. nr. 8 349 53 261, el. p. Kristina.Jaskuniene@jonbiblioteka.lt.

Bendraorganizatorius: Jonavos rajono savivaldybės administracija. Statybos, remonto ir architektūros sk. vyr. specialistė Edita Jakutienė, tel. nr. 8 349 50196, el. p. edita.jakutiene@jonava.lt.

Rugsėjo 16 d. (trečiadienis)

Laikas: 13.00 val.

Vieta: Senosios Jonavos žydų kapinės (Sodų g., Jonava).

Praktinis-edukacinis užsiėmimas – dokumentavimo darbų atlikimas Senosiose Jonavos žydų kapinėse.

Svarbu ! Norinčius dalyvauti kviečiame iki rugsėjo 10 d. registruotis el. paštu info@jonbiblioteka.lt

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Senųjų Jonavos žydų kapinių kapavietės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Jonavos rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos kultūrinių veiklų organizatorė Kristina Jaskūnienė, tel. nr. 8 349 53 261, el. p. Kristina.Jaskuniene@jonbiblioteka.lt.

Bendraorganizatorius: Jonavos rajono savivaldybės administracija. Statybos, remonto ir architektūros sk. vyr. specialistė Edita Jakutienė, tel. nr. 8 349 50196, el. p. edita.jakutiene@jonava.lt.

Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Jonavos kultūros centro krašto muziejus (J. Basanavičiaus g. 3, Jonava).

Projekto „Jonava baltų kultūros žemėlapyje“ pristatymas. Projektas „Jonavos kraštas baltų kultūros žemėlapyje“ kviečia geriau pažinti baltų kultūrą ir šios kultūros paveldą Jonavos rajone. Baltų kultūra – mūsų protėvių kultūra. Bet ar pakankamai ją pažįstame? Ar mokame skaityti protėvių paliktus ženklus? Ir kokią vietą užima baltų palikimas mūsų istorinėje sąmonėje? Renginių tikslas – pakviesti į įdomią, žinių ir pažinimo kupiną kelionę po baltų kultūros paveldo vietas Jonavos krašte, sukurti naujus maršrutus, kuo įvairiapusiškiau atskleisti baltų kultūros bruožus. Daivos Vaitkevičienės paskaita „Baltų kultūros metmenys“ supažindins su protėvių kultūra, jos bruožais.

Svarbu ! Išankstinė registracija tel. nr. 8 675 47297.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: baltų kultūros objektai Jonavos rajone: piliakalniai, pilkapiai, akmenys su dubenimis ar ženklais, senovės gyvenvietės, kapinynai, šventvietės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Jonavos kultūros centro krašto muziejus Giedrė Narbutaitė – Kontrimė, tel. nr. 861421906, el. p. jonavosmuziejus@gmail.com

 

KAIŠIADORIŲ R. SAV.

Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

Laikas: 8.00 val.

Vieta: Išvykstama nuo Palomenės kultūros centro (Lomenos g. 31, LT-56383 Palomenė, Kaišiadorių r. sav.).

Ekskursija į Ginučių malūną, Stripeikių bičių muziejų, Ladakalnio apžvalgos aikštelę: Edukacinis užsiėmimas – kiaušinienės kepimas. Vykstama į Utenos kultūros centro Tauragnų skyrių (A. Musteikio g. 29, 28316 Utenos r.). Susitikime su kultūros darbuotojais dalinsimės gerąja patirtimi. Taip pat aplankysime Ginučių malūną, kuris yra valstybės saugomas paminklas su išlikusia senovine, prieš beveik trisdešimt metų rekonstruota įranga, Stripeikių bitininkystės muziejų, įsikūrusį Aukštaitijos nacionaliniame parke, kuris unikalus dėl žinių apie bitininkystės amatą, lankytojai supažindinami su bitininkyste, jos raida Lietuvoje, savitumais, bičių gyvenimu, jų vieta ekosistemoje, bičių ekologija. Pasigrožėsime gamta iš Ladakalnio apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria vaizdas į 6 ežerus: Linkmeną, Asėką, Alksnaitį, Alksną, Ūkoją, Pakasą. Paukščių kaimo sodyboje dalyvausime kiaušinienės kepimo edukacijoje.

Svarbu ! Dalyvių skaičius ribotas. Registracija el. p. palomenes.kulturoscentras@gmail.com, mob. tel. 8 656 19 517, iki rugsėjo 7 d.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Ginučių malūnas, Ladakalnis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Palomenės kultūros centro direktorė Virginija Kudaševičienė,  tel. nr. 8 656 19 517.

Bendraorganizatorius: Utenos kultūros centro Tauragnų skyrius.

Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

Laikas: 10.00 val. (Jono Aisčio g. 1, Rumšiškės, Kaišiadorių r.)

Vieta: Rumšiškės–Žasliai

Kelionė į Žaslius susipažinti su kultūros paveldu. Jonas Aistis yra rašęs: „…Tikrą lietuvį rasi Žasliuose…“, tad, trumpai susipažinę su Jono Aisčio ekspozicija Rumšiškėse (Jono Aisčio g. 1, Rumšiškės), pakeliui aplankysime Jono Aisčio tėviškės sodybvietę Dovainonyse (Dovainonių k., Rumšiškių sen.) ir vyksime į Žaslius – tikrojo lietuvio ieškoti.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 346 47611.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kaišiadorių muziejaus Jono Aisčio ekspozicija, Jono

Aisčio tėviškės sodybvietė Dovainonyse, Žaslių amatų centras.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kaišiadorių muziejaus Jono Aisčio ekspozicijos muziejininkė Gražina Kazanavičienė, tel. nr. 8 346 47 611.

Bendraorganizatorius: Žaslių kultūros centras.

Rugsėjo 11d. (penktadienis)

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Pravieniškių apylinkės. Renkamės prie Pravieniškių seniūnijos (Pravieniškių g. 33, Pravieniškių k., Pravieniškių sen., Kaišiadorių r.)

Ekskursija Pravieniškių seniūnijos lankomomis vietomis. Pravieniškių geležinkelio pralaida per Pravieną, skulptūra „Angelas Sargas“, Pravieniškių kaimo kryžiai ir skulptūrinis memorialas, skirtas 1941 m. birželio 26 d. Pravieniškių lagerio žudynėms atminti, žydų genocido vietos.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 675 48834.

Aktualizuojami Pravieniškių seniūnijos kultūros paveldo objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Aušra Radzevičienė, Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė, tel. nr. 8 675 48 834.

Bendraorganizatorius: Pravieniškių seniūnija.

Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

Vieta: Žiežmarių KC facebook prieiga ir internetinis puslapis: https://www.facebook.com/ZiezmariuKulturosCentras ir http://ziezmariukc.lt

Virtuali ekskursija po Žiežmarių sinagogą. Ekspozicijoje Žiežmarių sinagogos nuotraukos, atspindinčios sinagogos atstatymo darbus nuo pradžios iki dabartinės būklės.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Žiežmarių sinagoga.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žiežmarių kultūros centras, Andrius Zubiela, tel. nr. 8 683 14 596.

Rugsėjo 11, 15 ir 17 dienomis

Laikas: 18.00 val., ekskursijos trukmė 30 min.

Vieta: Žiežmarių sinagoga. Vilniaus g. 6., Žiežmariai, Kaišiadorių r. sav.

Su miesto istorija supažindinančios edukacinės ekskursijos Žiežmarių sinagogoje. Edukacinių ekskursijų metu lankytojai bus supažindinami su Žiežmarių sinagoga, kitais kultūros paveldo objektais ir pačiu Žiežmarių miestu.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė registracija tel. nr. 8 682 19944, el. p. aivarasjonyka@gmail.com.

Aktualizuojamas kultūros paveldo objektas: Žiežmarių sinagoga.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žiežmarių kultūros centras Aivaras Jonyka, tel. nr. 8 682 19 944.

Rugsėjo 11-20 dienomis

Laikas: Neribojamas

Vieta: Kaišiadorių VB facebook: https://www.facebook.com/KaisiadoriuVB/

Virtuali viktorina „Ar pažįsti Kaišiadorių krašto paveldą“. Viktorina skirta visiems besidomintiems savo krašto kultūra, istorija, kultūros paveldu. Kviečiame pasitikrinti savo žinias apie rajono kultūros paveldą, įdomybes. Rugsėjo 21 d. 3-jų burtų keliu išrinktų nugalėtojų laukia bibliotekos prizai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: kultūros paveldo objektai, esantys Kaišiadorių rajone.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kaišiadorių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Ona Tomkuvienė, tel. nr. 8 346 51902.

Rugsėjo 11-20 dienomis 

Laikas: Nuo rugsėjo 11 d.

Vieta: Kaišiadorių KC facebook: https://www.facebook.com/Kai%C5%A1iadori%C5%B3-kult%C5%ABros-centras-117338538356441

Virtualus edukacinis užsiėmimas – Kultūros paveldo objektų įvairių laikotarpių nuotraukų rinkimas ir virtualios parodos sukūrimas bei viešinimas virtualioje erdvėje.  Rugsėjo 1 d. Kaišiadorių kultūros centro facebook puslapyje bus paskelbti rajono ir miesto kultūros objektų sąrašas ir kviečiami žmones siųsti tų objektų foto iš įvairių laikotarpių. Rugsėjo 11 d. visas foto sudėsim vieną albumą ir eksponuosime facebook puslapyje. Tikimės žmonių asmeniniuose archyvuose atrasti įdomių ir nematytų fotografijų.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kaišiadorių kultūros centro parodų kuratorė Lina Urbanavičienė, tel. nr. 8 346 51420.

Rugsėjo 14 d. (pirmadienis)

Vieta: Žiežmarių kultūros centro facebook prieiga ir internetinis puslapis: https://www.facebook.com/ZiezmariuKulturosCentras ir http://ziezmariukc.lt/

Vietovardžių iš oro fotografijų parodos pristatymas. Parodoje fotografijos iš paukščio skrydžio su Nemaitonių seniūnijos apylinkėse esančiais įvairiais objektais: gyvenvietėmis, kaimais, ežerais, kalvomis, daubomis, slėniais. Fotografijas papildys istoriniai ar folkloro įrašai, pasakojantys apie objekto svarbą ar išskirtinumą, įdomybę.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žiežmarių kultūros centras, Andrius Zubiela, tel. nr. 8 683 14596.

Rugsėjo 16 d. (trečiadienis)

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salė (Gedimino g. 2, Dovainonių k., Rumšiškių sen., Kaišiadorių r.)

Ekskursija „Protėvių takais“.  Keliausime „Napoleono keliu“, aplankysime Dovainonių pilkapynus ir Dovainonių piliakalnį.

Svarbu! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 656 19 518.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Senojo Alytaus–Kauno kelio atkarpa.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Genė Prunskienė, tel. nr. 8 656 19 518.


Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 13.00 val.

Vieta: Ringailių salė (Gėlyno g. 1, Varkalių kaimas, Kaišiadorių r.).

Vietovardžių iš oro fotografijų parodos pristatymas. Parodoje fotografijos iš paukščio skrydžio su Nemaitonių seniūnijos apylinkėse esančiais įvairiais objektais: gyvenvietėmis, kaimais, ežerais, kalvomis, daubomis, slėniais. Fotografijas papildys istoriniai ar folkloro įrašai, pasakojantys apie objekto svarbą ar išskirtinumą, įdomybę.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žiežmarių kultūros centro Ringailių salė, Aldona Kamantauskienė, tel. nr. 8 656 19 521.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 9.00 val.

Vieta: Renkamės prie Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės (Gedimino g. 2, Dovainonių k., Rumšiškių sen., Kaišiadorių r.).

Ekskursija iš Dovainonių į Kernavę ir Trakus. Vyksime į senąsias Lietuvos sostines – Kernavę ir Trakus.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 656 19 518.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rumšiškių kultūros centro Dovainonių salės kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Genė Prunskienė, tel. nr. 8 656 19 518.

Bendraorganizatorius: Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Renkamės prie Žaslių kultūros centro (Vytauto g. 38, Žasliai, Kaišiadorių r.)

Pažintis su tradiciniu kryždirbystės amatu, susitikimas su kryždirbiu. Trumpai susipažinę su kryždirbystės amatu, kurį pristatys amatininkas, medžio drožėjas Vidmantas Kapačiūnas, atidengsime jo išdrožtus stogastulpius, atspindinčius Žaslių miestelio kultūrinį gyvenimą.  Pažintį tęsime su kryždirbystės amatu ekskursijoje ,,Kryžiai Žaslių apylinkėse“.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. 8 640 35 788, 8 656 19 390.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Stogastulpiai, koplytstulpiai, kryžiai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žaslių kultūros centro tradicinių amatų centro veiklų koordinatorė ir organizatorė Ilona Grabijolienė, tel. nr. 8 640 35 788; kultūrinių renginių organizatorė Valė Kurgonienė, tel. nr. 8 656 19 390.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 12.00 val.

Vieta:  Jono Aisčio ekspozicija (Jono Aisčio g. 1, Rumšiškės, Kaišiadorių r.).

Edukacinis užsiėmimas „Gyvenimo prasmės paieškos Jono Aisčio tėviškės sodybvietėje“. Trumpai susipažinę su Jono Aisčio ekspozicija Rumšiškėse (Jono Aisčio g. 1, Rumšiškės), vyksime į Jono Aisčio tėviškės sodybvietę Dovainonyse (Dovainonių k., Rumšiškių sen.), kur ieškosime artefaktų pagal Jono Aisčio kūrybą.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 346 47611.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kaišiadorių muziejaus Jono Aisčio ekspozicija, Jono Aisčio tėviškės sodybvietė Dovainonyse.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kaišiadorių muziejaus Jono Aisčio ekspozicijos muziejininkė Gražina Kazanavičienė, tel. nr. 8 346 47 611.

Bendraorganizatorius: Rumšiškių kultūros centras.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Žiežmarių kultūros centro Pakertų salė (Liepų al. 10, Pakertai, Kaišiadorių r.).

Senųjų Pakertų kapinių tvarkymas. Renginys organizuojamas, skatinant bendruomenės narius savanoriškai veiklai. Taip pat šia iniciatyva norima atkreipti bendruomenės dėmesį į šalia mūsų esantį paveldą – senuosius kryžius, esančius Pakertų kapinėse. Išankstinė registracija nereikalinga, apie talką pranešime bendruomenės facebook.

Aktualizuojamas kultūros paveldo objektas: Senosios Pakertų kapinės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Žiežmarių kultūros centro Pakertų padalinys, Birutė Zubkovienė, tel. nr. 8 656 19 520.

Rugsėjo 19 d. (šeštadienis)

Laikas: 9.00 val.

Vieta: Renkamės prie „Angelo Sargo“ skulptūros (Rumšiškių g., Pravieniškių k., Pravieniškių sen., Kaišiadorių r.)

Ekskursija „Panemunės keliu: pilys ir dvarai“. Vienu iš seniausių Lietuvos kelių vyksime aplankyti kultūros paveldo objektus Raudondvaryje, Seredžiuje, Veliuonoje, Raudonėje, Skirsnemunėje ir Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų Vilkijoje.

Svarbu ! Išankstinė dalyvių registracija tel. nr. 8 675 48 834.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Raudondvaris, Vilkija su etninės kultūros muziejumi, Seredžius, Veliuona, Raudonė, Skirsnemunė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Rumšiškių kultūros centro Pravieniškių salės kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Aušra Radzevičienė, tel. nr. 8 675 48 834.

Rugsėjo 20 d. (sekmadienis)

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Kruonio KC facebook: https://www.facebook.com/KruonioKulturosCentras/

Virtualus edukacinis pristatymas „Tylioji Kruonio tekstilė“ apie bažnytinę tekstilę Kruonio seniūnijoje. Dailininkė tekstilininkė trumpame filme pristatys Vilūnų bažnyčios arnotų kolekciją, jų atsiradimo aplinkybes, gaminimo medžiagas, technikas, dėvėjimo tradicijas. Virtualus pristatymas bus patalpintas ir nuolat pasiekiamas Kruonio kultūros centro FB paskyroje bei internetinėje svetainėje www.kruoniokc.lt.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kruonio seniūnijos Vilūnų bažnyčioje esanti bažnytinė ir apeiginė tekstilė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kruonio kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Živilė Grigonytė, tel. nr. 8 699 15 282.

KAUNAS

Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Kauno Kultūros centro (Vytauto pr. 79) Mažojoje salėje.

Kilnojamosios parodos „Laikinosios sostinės kultūros erdvė : skonis, kvapas, vaizdas, knyga“ pristatymas. Parodą pristatys Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyriaus vyresn. bibliotekininkas Alvydas Surblys. Sužinosite, kokią aurą turėjo tarpukario Kauno restoranai, kur buvo bei ką gamino Laikinosios sostinės šokolado ir saldainių, kosmetikos ir parfumerijos įmonės, bendrovės, susipažinsite su populiariausiais Laikinosios sostinės siuvėjais bei tarpukario mados tendencijomis, su kai kurių tarpukario Kauno knygynų lokalizacija ir leidybos asortimentu. Paroda veiks Kauno kultūros centro Mažojoje salėje Europos paveldo dienų metu 2020 09 11-2020 09 20.

Svarbu ! Išankstinė registracija telefonu: 8 650 79658 ir el. p. a.surblys@kvb.lt

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis)

Laikas: 11.00 – 17.00 val.

Vieta: J. Gruodžio namai-muziejus, Salako g. 18, Kaunas.

Projekto Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022 – paveldo ir architektūros programa „Modernizmas ateičiai“, vykdanti įvairias Kauno ir Kauno rajono paveldo bendruomenę buriančias veiklas ir iniciatyvas, šiemet prisijungia prie Europos paveldo dienų renginių organizavimo. Renginių metu bus pristatytos dvi sodybinės atvejo studijas: kultūros veikėjų J. ir S. Gruodžių miesto sodybą Nėries atšlaitėje ir gamtininko, biologo T. Ivanausko „Obelynės“ užmiesčio sodybą su dendrologiniu parku ant Nemuno slėnio kalvos. Renginių metu bus pristatomi šių sodybų kūrėjai ir puoselėtojai, jų atsiradimo aplinkybės, konsultuojama paveldo verčių nustatymo, priežiūros klausimais, mokoma restauracijos specifikos mažesniais ir savarankiškais resursais.

Renginio „Kultūros veikėjų Gruodžių namas – sodyba mieste“ programa:

Pažintinė dalis:

11.00 val. Pažintinė ekskursija „Kompozitoriaus sodas“. Vienas iš daugelio kompozitorius J. Gruodžio laisvalaikio pomėgių buvo sodininkystė. Muziejus iki šiol saugo muziko ranka sudarytą sodo planą. Ekskursijos metu sodo esamą būklę pristatys VDU Miškų ir ekologijos fakulteto specialistė doc. dr. Lina Straigytė.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  el. p. zilvinas@kaunas2022.eu arba tel. nr. 8 692 77 814.

12.00 val. Pažintinė ekskursija „Mano darbas taurus“. Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius įdomus ir vertingas tiek kultūrine, tiek architektūrine bei landšafto prasme – išlikusia autentiška namo išvaizda, primenančia puošnų Lietuvos medinį dvarelį. Ekskursiją ves Kauno miesto muziejaus edukatorė Jurgita Ragaišienė.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  el. p. zilvinas@kaunas2022.eu arba tel. nr. 8 692 77 814.

13.00 val. Ekskursija ir pristatymas „Tarpukario inteligentų gyvenamoji erdvė – mados ir tendencijos“. Žymių kultūros veikėjų memorialiniai namai-muziejai – turtingas ir autentiškų detalių kupinas Kauno paveldo sluoksnis. Apie prieškario Kauno interjerų madas, tendencijas ir vertes papasakos organizacijos „Gražinkime Kauną“ atstovė, dailėtyrininkė Aistė Dičkalnytė.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  el. p. zilvinas@kaunas2022.eu arba tel. nr. 8 692 77 814.

Praktinė dalis 14.00 – 17.00 val.:

Istorinių pastatų diagnostika ir priežiūra. Natūralių tinkų, paviršių priežiūros priemonių, staliaus darbų, medinių pastato dalių restauracijos ir architektūriniais klausimais konsultuos specialistai: S. Jackevičius, R. Bertašiūtė ir K. Cikanas, P. Konkulevičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: S. ir J. Gruodžių sodyba-muziejus.

Organizatorius ir daugiau informacijos: „Kaunas 2022“.

Bendraorganizatoriai: Kauno miesto muziejus, organizacija „Gražinkime Kauną“, VDU Miškų ir ekologijos fakultetas, Saulius Jackevičius, Rasa Bertašiūtė, Kęstutis Cikanas, Povilas Konkulevičius.

Rugsėjo 12  d. (šeštadienis)

Laikas: 12.00 val.

Vieta: Kauno Pilies prieigos (startas).

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į orientavimosi varžybas „Žydiškojo Kauno atradimai“, skirtas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams bei Europos paveldo dienoms. Žaidimo metu ne tik sužinosite įdomių istorinių faktų, bet ir pažadinsite savo kūrybiškumą, o sėkmingiausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos bibliotekos įsteigtais prizais.

Svarbu ! Norint dalyvauti jums reikės:

  1. Suburti 3–6 žmonių komandą ir iki rugsėjo 10 d. užsiregistruoti el. paštu renginiai@kaunas.mvb.lt. Nurodyti komandos pavadinimą, kapitono vardą ir el. pašto adresą bei telefono numerį. Sulaukti organizatorių patvirtinimo apie sėkmingą registraciją.
  2. Varžybų dieną atvykti į starto vietą iki 11.50 val., turėti rašiklį, telefoną su interneto ryšiu, fotografavimo, vaizdo įrašymo funkcijomis bei QR kodų skaitymo aplikacija.
  3. Rekomenduojame dėvėti patogią avalynę ir turėti geriamo vandens.

Žaidimo autoriai: Daumantas Skinkys, Martynas Butkus ir Domas Lavrukaitis. Daugiau informacijos tel. 8 613 70 543.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kauno žydų ligoninės pastatas (A. Jakšto g. 5), buv. žydų bendruomenės valgykla (A. Mapu g. 18), sinagoga (Zamenhofo g.7), buv. Švabės gimnazija (Karaliaus Mindaugo g. 11), Sinagoga (Birštono g. 14), žydų našlaičių prieglauda (J. Gruodžio 25), Choralinė sinagoga (Ožeškienės g. 13), buv. „Pienocentro“ rūmai (Laisvės al. Laisvės al. 55/S. Daukanto g. 18), buv. restoranas „Metropolis“ (S. Daukanto 21).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Zinkevičiūtė, tel. nr. 861 370 543, el. p. inga.zinkeviciute@kaunas.mvb.lt

Rugsėjo 13 d. ir 20 d. (sekmadieniai)

Laikas: 12.00 val. ir 15.00 val.

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas).

Ekskursija po naują kryždirbystės parodą „Kryžių Lietuva“. Ekspozicija įrengta vidiniame muziejaus kiemelyje – niekam iki šiol nematytoje erdvėje. Parodoje eksponuojama itin reta koplytėlė, padaryta medžio rąsto, vadinamo baubliu. Šio ąžuolinio tuščiavidurio rąsto vidus buvo išbalintas, ertmės – dailiai užkamšytos moliu: čia stovėjo šventojo skulptūrėlė. Lietuviška krikščioniškoji tradicija baublyje įkurdinti šventąjį siekia pagoniškas šaknis, kai tuščiaviduris seno ąžuolo kamienas buvo garbinamas.

Svarbu ! Būtina išankstinė dalyvių registracija I-V nuo 8.30 iki 16.00 val. tel. nr. 8 684 84 388.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Rugsėjo 15 d. (antradienis)

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas).

Susitikimas su restauratoriais, parodos „Kryžių Lietuva“ kuratoriais ir architektais kurių metu sužinoma, kokiais būdais saugomas paveldas, kaip atgaivinama istorinė atmintis.

Svarbu ! Būtina išankstinė dalyvių registracija I-V nuo 8.30 iki 16.00 val. tel. nr. 8 684 84 388.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Rugsėjo 16 d. ir 18 d. (trečiadienis ir penktadienis)

Laikas: 10.00 val.

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas).

Istorijos ir etninės kultūros alternatyvi pamoka Lietuvos kryždirbystės fenomenas — geležinės paminklų viršūnės (9-12 klasių mokiniams). Galima užsakyti ir virtualiai.

Svarbu ! Būtina išankstinė dalyvių registracija I-V nuo 8.30 iki 16.00 val. tel. nr. 8 684 84 388.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika (Žemaičių g. 31A, Kaunas).

5-8 klasių  moksleivių kultūrinio orientavimosi konkursą ,,Žaliakalnio vingiais”  kompiuterinės programos ,,Actionbound” pagalba komandos ieškos užkoduotus  Žaliakalnio mikrorajono  kultūros paveldo objektus.

Svarbu !  Išankstinė registracija iki rugsėjo 15 d,  tel nr. 8 682 34 164, el. p. zygeiviaizeimenos@gmail.com

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos metodininkė  Laimutė Nakutienė.

Rugsėjo 17 d. (ketvirtadienis)

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Istorinės Prezidentūros sodelis (Vilniaus g. 33, Kaunas).

Orientacinis Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimo žaidimas OPERACIJA 112. Prieš 100 metų į Kauną iš visos Lietuvos sugužėjo Tautos išrinkti atstovai spręsti svarbių šalies reikalų. 112 išrinktųjų plušo, triūsė, svarstė, priėmė ir atmetė daugybę įvairių pasiūlymų, padėjusių pamatą ekonominei, socialinei, kultūrinei ir daugeliui kitų valstybės sričių. Kokie svarbiausi nutarimai buvo priimti išsiaiškinsite ir sužinosite dalyvaudami orientaciniame Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimo žaidime „Operacija 112“. Preliminari renginio trukmė – 3 valandos. Suburk komandą ir registruokis. Tau tereikės geros orientacijos, greičio, sumanumo, truputėlio žinių, išmanaus telefono, paprasčiausio rašiklio ir šaunios komandos!

Svarbu ! Išankstinė registracija internetu vyks nuo rugsėjo 7 d. vidurdienio iki rugsėjo 15 d. vidurnakčio arba kol bus užregistruota 50-a komanda. Registracijos nuorodą rasi www.istorineprezidentura.lt arba Facebook paskyroje.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune.

Partneris: Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija.

Rugsėjo 18 d. (penktadienis)

Laikas: 14.00 val.

Vieta: Vienybės aikštė.

9-12 klasių moksleivių kultūrinio orientavimosi konkursas ,,Kaunas inteligentijos lopšys“. Kompiuterinės programos „Actionbound“ pagalba ieškomi užkoduoti Kauno Naujamiesčio kultūros paveldo objektai.

Svarbu !  Išankstinė registracija iki rugsėjo 15 d,  tel nr. 8 682 34 164, el. p. zygeiviaizeimenos@gmail.com

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos metodininkė  Laimutė Nakutienė.

Rugsėjo 19 d. (šeštadienis)

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas).

Ekskursija po naują kryždirbystės parodą „Kryžių Lietuva“. Ekspozicija įrengta vidiniame muziejaus kiemelyje – niekam iki šiol nematytoje erdvėje. Parodoje eksponuojama itin reta koplytėlė, padaryta medžio rąsto, vadinamo baubliu. Šio ąžuolinio tuščiavidurio rąsto vidus buvo išbalintas, ertmės – dailiai užkamšytos moliu: čia stovėjo šventojo skulptūrėlė. Lietuviška krikščioniškoji tradicija baublyje įkurdinti šventąjį siekia pagoniškas šaknis, kai tuščiaviduris seno ąžuolo kamienas buvo garbinamas.

Svarbu ! Būtina išankstinė dalyvių registracija I-V nuo 8.30 iki 16.00 val. tel. nr. 8 684 84 388.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

KAUNO RAJONAS

Rugsėjo 11 d. (penktadienis)

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Kauno rajono muziejus (Pilies tak. 1, Raudondvaris 54132).

Fotomenininko Romo Juškelio (1946-2016) fotografijų parodos „Apleista tvirtovė“ atidarymas Kauno rajono muziejuje.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Kauno Tvirtovės parko objektai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono savivaldybės Urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Knygauskaitė-Liakienė, tel. nr. 8 373 05 584, el. p. egle.liakiene@krs.lt

Bendraorganizatorius: Kauno rajono muziejus el. p. krmuziejus@gmail.com

Rugsėjo 14-18 dienomis

Laikas: tikslinama

Vieta: tikslinama

„Kitokios“ pamokos apie kultūros paveldą. 5 virtualių pamokų ciklas apie kultūros paveldo objektus Kauno rajone.

  1. Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios restauracijos užkulisiai (mokytojai – G. ir A. Prikockiai);
  2. Tauro apygardos partizanų keliais (Kluoniškių k.). Mokytojai. – Roko operos „Priesaika“ atlikėjai, archeologai Petrauskai;
  3. Raudondvario dvaro paslaptys. Grafų Tiškevičių gyvensenos ypatumai. Mokytoja – edukatorė „grafienė Rozalija“;
  4. T. Ivanausko sodyba „Obelynė“. Nuo sėklos iki obuolių pyrago – mokytojas muziejininkas Simonas Stašaitis
  5. Vilkija. Laivyba Nemunu. Mokytojas Gediminas Kasparavičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Tauro apygardos partizaninų bunkeriai, žūties vietos, Raudondvario dvaras, kilnojamosios kultūros vertybės, T. Ivanausko sodyba „Obelynė“, Kultūros paveldo objektai, esantys šalia Nemuno (piliakalniai, sen. gyvenvietės), Vilkija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kauno rajono savivaldybės Urbanistikos skyriaus vyr. specialistė Eglė Knygauskaitė-Liakienė, tel. nr. 8 373 05 584, el. p. egle.liakiene@krs.lt

Bendraorganizatoriai: Kauno rajono muziejus el. p. krmuziejus@gmail.com, VŠĮ „Liudo Mikalausko koncertai, Kauno rajono muziejaus istorikas Simonas Jazavita.

Rugsėjo 13 d. (sekmadienis)

Laikas: 12.00 – 17.00 val.

Vieta: T. Ivanausko sodyba „Obelynė“ (Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.).

Projekto Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022 – paveldo ir architektūros programa „Modernizmas ateičiai“, vykdanti įvairias Kauno ir Kauno rajono paveldo bendruomenę buriančias veiklas ir iniciatyvas, šiemet prisijungia prie Europos paveldo dienų renginių organizavimo. Renginių metu bus pristatytos dvi sodybinės atvejo studijas: kultūros veikėjų J. ir S. Gruodžių miesto sodybą Nėries atšlaitėje ir gamtininko, biologo T. Ivanausko „Obelynės“ užmiesčio sodybą su dendrologiniu parku ant Nemuno slėnio kalvos. Renginių metu bus pristatomi šių sodybų kūrėjai ir puoselėtojai, jų atsiradimo aplinkybės, konsultuojama paveldo verčių nustatymo, priežiūros klausimais, mokoma restauracijos specifikos mažesniais ir savarankiškais resursais.

Renginio „T. Ivanausko „Obelynė“ – gamtos ir paveldo vertybė“ programa:

Pažintinė dalis:

12.00 val. Pažintinė ekskursija, pristatanti sodybos atsiradimo istoriją, T. Ivanausko asmenybę. Ekskursiją ves Kauno miesto muziejaus rinkinių saugotojas Simonas Stašaitis. Programoje taip pat numatyta restauruojamų sodybos baldų apžiūra.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  el. p. zilvinas@kaunas2022.eu arba tel. nr. 8 692 77 814.

13.00 val. Pažintinė ekskursija „Istorinio Obelynės želdyno dendrologinė vertė“. Obelynė – tai unikali dekoratyvinių ir egzotinių augalų ekspozicija po atviru dangumi. Pristatoma dendrologinio parko atsiradimo istorija ir jo unikali vertė, augantys želdiniai, jų pasirinkimas aplinkos ir sodybos formavimui. Parko vertę pristatys VDU Miškų ir ekologijos fakulteto specialistė doc. dr. Lina Straigytė.

Svarbu ! Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  el. p. zilvinas@kaunas2022.eu arba tel. nr. 8 692 77 814.

Praktinė dalis 14.00–17.00 val.:

Istorinių pastatų diagnostika ir priežiūra. Natūralių tinkų, paviršių priežiūros priemonių, staliaus darbų, medinių pastato dalių restauracijos ir architektūriniais klausimais konsultuos specialistai: R. Bertašiūtė ir K. Cikanas, P. Konkulevičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: T. Ivanausko „Obelynės“ sodyba.

Organizatorius ir daugiau informacijos: „Kaunas 2022“.

Bendraorganizatoriai: Kauno rajono muziejus, VDU Miškų ir ekologijos fakultetas, Rasa Bertašiūtė, Kęstutis Cikanas, Povilas Konkulevičius.

KĖDAINIŲ RAJONAS

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis)

Laikas: 15.00 – 19.00 val.

Vieta: Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštė.

Orientacinės varžybos „Renkuosi Kėdainius. Sakralinis paveldas“. Orientacinės varžybos Kėdainių rajone „Renkuosi Kėdainius. Sakralinis paveldas“ yra edukacinio pobūdžio. Jomis siekiama supažindinti ir atkreipti dėmesį į Kėdainių rajone esančius sakralinius objektus, kurie yra svarbūs ne tik istoriškai, jie kaip anksčiau taip ir dabar yra miestelių, gyvenviečių centrai. Orientacinių varžybų metu iš anksto užsiregistravę dalyviai, gaus užduotis ir per 4 val. turės surasti ir aplankyti 6 bažnyčias esančias 6 Kėdainių rajono miesteliuose ir gyvenvietėse. Orientacinių varžybų dalyviai gaus atminimo dovanas, o I, II ir III vietos nugalėtojų laukia prizai iš internetinės parduotuvės „Gera dovana“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, Visų Šventųjų bažnyčia, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių kultūros centras. Projektų vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė mob. +370 687 89 074, el. p. reklamakkc@gmail.com

Rugsėjo 12 d. (šeštadienis)

Laikas: 19–20.30 val.

Vieta: Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje (Didžiosios Rinkos a. 11, Kėdainiai).

Orientacinių varžybų „Renkuosi Kėdainius. Sakralinis paveldas“ baigiamasis renginys. Orientacinių varžybų dienos vakare Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje, Kėdainiuose vyks baigiamasis renginys, kurio metu varžybų dalyviams ir Kėdainių krašto gyventojams bus pristatytas trumpametražis filmas apie 6 Kėdainių krašto bažnyčias, lankytas orientacinių varžybų metu. Pranešimą apie sakralinį paveldą Kėdainių krašte pristatys Kėdainių krašto istorijos muziejaus Daugiakultūrio centro direktorė, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė (2016 m.), istorikė ir knygų autorė Audronė Pečiulytė. Renginyje koncertuos grupė „Folk trio“.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, Visų Šventųjų bažnyčia, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kėdainių rajono savivaldybė ir Kėdainių kultūros centras. Projektų vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė mob. +370 687 89 074, el. p. reklamakkc@gmail.com

Raseinių rajonas

Rugsėjo 18 d., penktadienis

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Poeto Maironio tėviškės sodyba, Bernotų k., Pagojukų sen., Raseinių r. sav.

Šimtas priežasčių atvykti ir pamatyti poeto Maironio tėviškėje sukurtas menines instaliacijas ir video projekcijas, susitikti su jų autoriumi Sauliumi Valiumi… Pasiklausyti įstabaus styginių kvarteto „Musica Libera“ muzikavimo ir ne tik..

Nuoroda: http://raseiniumuziejus.lt/renginiai-ir-parodos/2020/09/kitos-tokios-nera

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Poeto Maironio tėviškės sodyba (11119).

Organizatorius ir daugiau informacijos: Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, mob. 8 612 21 400, (8 428) 51 892, el. p. muziejus@raseiniai.lt

EPD koordinatorius: Raseinių rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Vaida Lastakauskaitė, tel. nr. 8 428 79 558, el. p. vaida.lastakauskaite@raseiniai.lt