Titulinis
Naujienlaiškis

Klausiame departamento

Ką daryti radus senus banknotus ar dokumentus?
 
 
Kultūros paveldo departamentas džiaugiasi radiniais, galinčiais praturtinti mūsų krašto istoriją, tačiau įspėja, kad radus senus daiktus ir dokumentus būtina elgtis itin atsargiai.  Tokie radiniai dažniausiai yra labai trapūs.
 
Aptikus talpas, ryšulius su senais dokumentais, banknotais ar pavienius dokumentus būtina užtikrinti kuo mažesni išorinį poveikį: neardyti saugojimo talpos, neatskirti dokumentų, dokumentus laikyti šaltoje vietoje (šaldytuve ar rūsyje), be tiesioginių saulės spindulių. Jokiais būdais negalima atskirti dokumentų ar juos džiovinti. Toks elgesys senus dokumentus ar banknotus gali pažeisti negrįžtamai.
 
Taip pat apie radinius reikia įspėti Kultūros paveldo departamento teritorinį skyrių, kuris suteiks detalesnę informaciją apie tolimesnius veiksmus.
 
Tinkamai apžiūrėti radinius gali archyvai ar muziejai, turintys tam būtinus įrankius ir patalpas bei galintys užtikrinti kuo saugesnę dokumentų ar kitokių popierinių vertybių priežiūrą. Jiems ir bus perduoti radiniai.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas