Titulinis
Naujienlaiškis

Kultūros paveldo departamente lankėsi ir paveldo klausimais konsultavosi religinių bendruomenių atstovai

Šių metų vasario 8 d. Kultūros paveldo departamento specialistai pasikvietė Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios ir Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios konsistorijų atstovus į susitikimą. Susitikimo tikslas buvo aptarti nekilnojamojo paveldo, priklausančio anksčiau išvardintoms religinėms bendruomenės, apsaugos ir restauravimo klausimus, bei prisimenant Reformacijos 500-ųjų metinių minėjimą, vykusį dar pernai, pabendrauti rūpimais ir svarbiais klausimais.  

 

Viena aktualiausių temų, aptartų susitikimo metu, buvo kultūros paveldo objektų išsaugojimo darbų finansavimo galimybės, taip pat paraiškų, skirtų finansavimui gauti, rašymo ir teikimo procedūros ir dokumentų tvarkymo reikalavimai pagal galiojančius teisės aktus. Buvo aptarti keli finansavimo variantai: finansavimas rengiamiems nekilnojamojo kultūros paveldo objektų tvarkybos projektams bei galimybė gauti kompensacijas už jau atliktus darbus, tokius kaip taikomuosius tyrimus, parengtus tvarkybos projektus arba už jau įvykdytus restauravimo, konservavimo ir avarijos grėsmės pašalinimo darbus.

 

Taip pat buvo sprendžiamos kelių sudėtingesnių objektų restauravimo ir išsaugojimo galimybės. Artimiausiu metu departamento specialistai planuoja aplankyti Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią. Šiuo metu parapijos užsakymu rengiamas bažnyčios tvarkybos darbų projektas, todėl šio valstybės saugomo kultūros paveldo objekto restauravimo ir konservavimo darbus šiais metais numatoma pradėti finansuoti valstybės biudžeto lėšomis.

 

Kultūros paveldo departamentas nuolat konsultuoja vietines ir religines bendruomenes ir siekia padėti spręsti klausimus, susijusius su paveldo išsaugojimu, finansavimo galimybėmis ir paraiškų pildymo reikalavimais. Būtent šio susitikimo metu konsultacijoje dalyvavo Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė ir Apskaitos, paveldotvarkos planavimo skyriaus specialistai.  

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas