Titulinis
Europos paveldo dienos
2018

2018

2018 - 09 - 18
Rugsėjo 21 d. į Rietavą susirinks Europos paveldo dienų renginio dalyviai
 Jei dar nebuvote Rietave per Europos paveldo dienas – būtinai ten nuvažiuokite šiemet: plaikstysis vėliavos, skambės iškilmingos kalbos, bus ir rimtų mokslinių pranešimų ir šokių, be to, galėsite apžiūrėti visus muziejaus ir puikaus rudenėjančio parko kampelius. Skambės muzika ir skimbčios arbatos puodeliai – viskas taip, kaip ir turi būti didikų dvare. Turėsite įdomių užsiėmimų visą penktadienį, nes kunigaikščių Oginskių paveldas į renginius sukviečia ir lietuvius, ir kaimynus baltarusius.
Plačiau
 
2018 - 09 - 18
Prie Europos kultūros paveldo metų ir Europos paveldo dienų minėjimo prisijungusi Lietuvos žmonių su negalia sąjunga: neįgalieji taip pat stengiasi pažinti kultūros paveldą
Neįgalieji norėtų pavirsti angelais, kad galėtų patekti į tuos istorinius Lietuvos pastatus, į kuriuos nesunkiai patenka daugelis Lietuvos žmonių ar turistų. Vis dėlto Lietuvoje dar yra tvarkomų ar planuojamų tvarkyti nekilnojamojo kultūros paveldo objektų, prie kurių gali atsirasti neįmantrūs tvarkingi privažiavimai vežimėliams, ne tokie aukšti slenksčiai ir kiti paprasti, bet negalios neturintiems žmonėms neaktualūs sprengimai. Europos paveldo dienų projektas „Angelų judėjimai“ skirtas ir kultūros paveldo pažinimui, ir susipažinimui. Kviečiame dalyvauti visus!
Plačiau
 
2018 - 09 - 17
Europos paveldo dienos: Vilkaviškio krašto žinynas „Dvarų kultūros keliu“ bus pristatytas pažintinės kelionės metu
Dvarai – reikšmingas Lietuvos kultūros palikimas, turtinęs ir moderniosios Lietuvos kultūrinį, socialinį ir ekonominį gyvenimą. Šiuo metu domėjimasis dvarų kultūra grįžta, todėl visus, norinčius daugiau sužinoti apie Vilkaviškio rajono dvarų ūkinio, politinio, kultūrinio gyvavimo aspektus rugsėjo 22 d. kviečiame į ekskursiją „Dvarų kultūros keliu“. Bus lankomos Paežerių, Vilkaviškio, Alvito, Kataučiznos, Kaukakalnio, Klampučių ir kt. buvusių dvarų sodybos.
Plačiau
 
2018 - 09 - 17
Aukštaitijos parkai per Europos paveldo dienas kviečia susitikti Ginučių malūne
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija rugsėjo 22 d.,  17 val., kviečia visus norinčius į baigiamąjį projekto „100 iššūkių. 5 pojūčiai“ renginį Ginučių vandens malūne. Renginio metu bus diskutuojama apie kultūros paveldą abiejuose parkuose, apibendrinamas 100 kultūros paveldo objektų iššūkis ir apdovanoti nugalėtojai, dalinamasi šio iššūkio ir, apskritai, projekto įspūdžiais, renginių akimirkomis.
Plačiau
 
2018 - 09 - 14
Personažai bylos istoriją K. Griniaus muziejuje
Prie rugsėjo 21- 23 d. Lietuvoje vykstančių  Europos paveldo dienų renginių prisijungs ir Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus. Šių metų tema – „Atraskime Šimtmečio paveldą“ – skatina geriau pažinti ir atrasti praėjusio šimtmečio reikšmingiausius kultūros paveldo objektus bei istorines asmenybes, o muziejus yra įsikūręs  XIX a. statytame name, kuriame 1904-1914 m. gyveno žymus Lietuvos tautinio atgimimo veikėjas, būsimas prezidentas dr. Kazys Grinius su šeima.
Plačiau
 
2018 - 09 - 14
Europos paveldo dienos 2018: atraskime Šimtmečio paveldą
Rugsėjo 21-23 dienomis įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyks kasmetinės Europos paveldo dienos. Minint ypač svarbią Lietuvai datą - atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį - nuo jos nenutols ir Europos paveldo dienų renginiai, kurių šių metų tema - „Atraskime Šimtmečio paveldą“.
Plačiau
 
 
2018 - 09 - 11
Atrasti Šimtmečio paveldą kviečia Europos paveldo dienos
Rugsėjo 21–23 dienomis visoje Lietuvoje įvyks Europos paveldo dienų renginiai, kurių tema „Atraskime šimtmečio paveldą“. Iš tiesų, jau beveik ketvirtį amžiaus Lietuvoje gyvuojantis, daugelyje Europos šalių populiarus projektas yra ir pagrindinis viso mūsų krašto materialiojo kultūros paveldo pristatytojas. Su šiuo Kultūros paveldo departamento koordinuojamu projektu asocijuojame visoje Lietuvoje rugsėjo antroje pusėje pastebimas smalsaujančių žmonių grupes.
Plačiau
 
2018 - 03 - 16
Paežerių dvare vyko pasitarimas dėl 2018 metų kultūros renginių organizavimo
Kovo 14 d. Paežerių dvare vyko pasitarimas dėl Europos kultūros paveldo metų ir Europos kultūros paveldo dienų ,,Atraskime Šimtmečio paveldą“ renginių organizavimo Marijampolės apskrityje. Susitikimą iniciavo Kultūros departamento Marijampolės skyrius, o Paežerių dvaras pasitarimo vietai pasirinktas ne atsitiktinai. Jis įrašytas į 2018 m. KPD rekomenduojamų nekilnojamojo kultūros paveldo ir jaunimo edukacijos sąrašą ,,100 metų – 100 objektų“. Pradžioje susitikimo visi susirinkusieji buvo pakvieti į trumpą ekskursiją po 2009-2013 m. restauruotus Paežerių dvaro rūmus, kurių  paskutinis savininkas  (nuo 1939m.)  buvo Nepriklausomybės akto signataras Jonas  Vailokaitis.
Plačiau

 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas