Titulinis
Europos paveldo dienos
2014
2014 - 10 - 03

Europos paveldo dienos 2014 Utenoje

Resized-EEWT4-b4976635467df1edf8e7b6dfc140ef71.jpg
2014 m. rugsėjo 20 dieną Utenos kultūros centras kartu su Utenos kraštotyros muziejumi bei Utenos r. savivaldybe pirmą kartą organizavo Europos paveldo dienų renginį „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo", skirtą plačiajai visuomenei, besidominčiai istorija. Visą renginį sudarė trys dalys: pirmoji dalis – ekskursija po Vaišnoriškės, Strazdų ir Šuminų etnografinius kaimus. Jos metu renginio dalyviai buvo supažindinti su trumpa etnografinių kaimų įsikūrimo istorija, pagrindiniais kaimų gyventojų verslais, kaimų architektūriniais išplanavimais, su to meto kaimo gyventojų būdu, papročiais, prietarais ir įsitikinimais. Ekskursiją po etnografinius kaimus pagyvino Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos (vadovė Vida Kairienė) auklėtinių atvaizduotos akimirkos iš to meto kaimo merginų ir vaikinų kasdienybės. Jų pamąstymai apie atėjusį rudenį, apie tinkamo vaikino išsirinkimą, išsakyti aukštaičių uteniškių tarme, padėjo kiekvienam ekskursijos dalyviui nusikelti į XX a. pradžios kaimą ir nušvietė jų veidus nuoširdžiomis šypsenomis.
 
Antroji renginio dalis vyko Utenoje, Kraštotyros muziejuje. Čia visi renginio dalyviai turėjo puikią galimybę palyginti XX a. pradžios Utenos rajono kaimų ir Utenos miesto skirtumus, nes muziejaus rūsio salėje veikė Arvydo Jurkaičio fotografijų paroda „Utenos miestas senosiose fotografijose".
 
Europos paveldo dienų renginį vainikavo inžinieriaus restauratoriaus, paveldosaugos eksperto Petro Kanevičiaus paskaita „Lietuvos dvarų atvaizdai Mečislovo Jalovieckio akvarelėse".
 
Europos paveldo dienų renginį dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas
Europos paveldo dienų renginys „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo“ Europos paveldo dienų renginys „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo“ Europos paveldo dienų renginys „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo“ Europos paveldo dienų renginys „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo“ Europos paveldo dienų renginys „XX a. pradžios skonis: tarp miesto ir kaimo“
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 11 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas