Titulinis
Europos žydų kultūros dienos
2013
2013 - 10 - 09

Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida

SAM_2171-ff4b5c7afeaaeb59929e862d591f60fe.jpg
Projekto ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida", finansuojamo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, tikslas – ugdyti jaunimo pagarbą krašto istorijai, toleranciją kitų tautų žmonėms. Žydų kultūros dienoms paminėti Pandėlio gimnazijoje surengtas renginių ciklas.
 
Mokiniai studijavo gimnazijos muziejaus medžiagą apie žydus, rengė informacinius pranešimus, stendus, vertė iš anglų kalbos seną žydų šeimos leistą laikraštį. Pažintinio žygio metu buvo aplankyti buvusios sinagogos, ritualinės pirties pastatai (išlikę tik pamatai), bendrauta su senaisiais pandėliečiais, užrašyti jų prisiminimai apie žydus. Bendradarbiaujant su seniūnija, sutvarkytos žydų kapinės, nufotografuoti antkapiai. Surengtas seminaras ,,Mūsų kaimynai žydai".
 
Jo metu pristatyti parengti pranešimai, stendai, mokytoja Eglė Glemžienė skaitė pranešimą ,,Ritualiniai Pandėlio žydų papročiai", Pandėlio parapijos klebonas Kostas Balsys kalbėjo apie tai, kuo mums, katalikams, svarbus žydų tikėjimas, priminė katalikų skaitomas Senojo testamento istorijas, merginos šoko ritualinius šokius. Buvo aplankyti žydų kapai, gimnazijos šauliai uždegė žvakutes, padėjo gėlių.
 
Seminare dalyvavo ir apie savo veiklą pasakojo projekto ,,Maceva" koordinatorė Rūta Anulytė. Ji padėkojo mūsų gimnazijos mokiniams ir mokytojams už žydų kultūrinio paveldo puoselėjimą. Nufotografuoti antkapiai bus įkelti į internetinę svetainę http://litvak-cemetery.info/lt/. Projektas prisidės prie Lietuvos žydų virtualios kapinių duomenų bazės sukūrimo.
 
Projekto vadovė mokytoja Violeta Karaliūnienė
 
 
Projektas ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida“ Projektas ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida“ Projektas ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida“ Projektas ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida“
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 08

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas