Titulinis
Projektų vykdymas
2011
2011 - 12 - 15

Grafiti – mūsų dienų sieninė tapyba

Resized-IKHED-615cb73889737f0da32f76bb3f4284ad.jpg
Šiais metais buvo žengtas vienas pirmųjų žingsnių Lietuvoje, bandant metodiškai tirti gana plačiai paplitusį reiškinį – grafiti.
 
Vilniaus Gedimino technikos universitetas, įgyvendindamas kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos dalinai finansuojamą projektą, parengė studiją „Grafiti – mūsų dienų sieninė tapyba. Pažinimo ir suvaldymo metodai".
 
Projekto vykdytojų tikslas buvo ištirti grafiti kaip neformalaus socialinio reiškinio pasireiškimą Vilniaus senamiestyje ir nustatyti jo suvaldymo metodus.
 
Darbą sudarė praktiniai ir teoriniai tyrimai.
 
Remiantis šaltinių studijomis, išryškintos grafiti reiškinio socialinės ir kitokios šaknys, kurias apibūdina atitinkamų radikalaus jaunimo grupių reakcija į sudėtingus visuomeninius reiškinius.
 
Nustatyti pagrindiniai grafiti tipai.
 
Remiantis natūriniu grafiti tyrimu, parengtas susistemintų grafiti tipų Vilniaus senamiestyje aprašas, nurodant būdingus grafiti vienetų paplitimo principus, pažeistų pastatų tipus, jų adresus, fotonuotraukas ir kitą susijusią informaciją.
 
Taip pat nustatyti pagrindiniai grafiti daromo fizinio poveikio kultūros paveldo pastatams tipai, priklausomai nuo medžiagos, ant kurios šie grafiti atliekami.
 
Taip pat nustatyto labiausiai grafiti pažeistos Vilniaus senamiesčio vietos – gatvės, aikštės, skverai, pavieniai objektai. Remiantis natūrinių tyrimų metu surinkta informacija, parengtas grafiti pavyzdžių išsidėstymo Vilniaus senamiestyje planas.
 
Projekto vykdymo metu atliktų tyrimų, sukauptos informacijos ir surinktų duomenų pagrindu, parengti grafiti kaip socialinio kompleksinio socialinio reiškinio suvaldymo programos metmenys.
 
Atliktas projektas yra didelės apimties analitinio ir praktinio darbo, kurio tikslas - detaliai ištirti grafiti pasireiškimą ir parengti bei įgyvendinti jo suvaldymo metodikos priemones, pirmasis etapas. Projektas turi didelę tąsos perspektyvą, kuri turėtų vesti nuo grafiti suvaldymo metodikos sukūrimo prie jo praktinio įgyvendinimo.
 
Priedas (PDF)
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 18

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas