Titulinis
Projektų vykdymas
2011
2011 - 12 - 16

Kultūros paveldo puoselėjimas Klaipėdos krašte

Resized-BSD1A-6c06dc589a720ace6545dcb8aa361c42.jpg
2011 m. edukacinis-kultūrinis centras „Metidė", įgyvendindamas dalinai Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Lietuvos kultūros paveldas: sieninė tapyba", dirbo keliomis kryptimis.
 
Balandžio-liepos mėnesiais buvo organizuojami istoriniai tyrinėjimai Mažosios Lietuvos teritorijoje. Ekspedicijų metu dėmesys buvo kreipiamas į liaudies architektūrą, medinės architektūros paveldą, į išlikusias jo konstrukcijas ir dekoro detales, rinkta medžiagą apie mažosios Lietuvos dvarus.
 
Gegužės-rugsėjo mėnesiais surengtas 10-ties edukacinių paskaitų ciklas, pristatantis rytinę Karaliaučiaus srities dalį. Supažindinta su beveik 100 Mažosios Lietuvos vietovių, tarp jų – 40 bažnytkaimių, keliolika dvarų ir stambesnių gyvenviečių.
 
Rugsėjo 9 d., Klaipėdos viešosios bibliotekos Pempininkų skyriuje vyko Europos paveldo dienoms skirtas renginiai. Tai konferencija apie išlikusią pasaulio ir Lietuvos sieninę tapybą ir Norberto Stankevičiaus foto darbų paroda „Prisiminkime Mažosios Lietuvos kultūros paveldą: dvarai", kuri ten buvo eksponuojama iki spalio 1 d.
 
Konferencijos metu buvo aptariama kultūros paveldo apsaugos problematika, aktualizuojant sieninės tapybos svarbą ir vertę bendrame architektūriniame kontekste, sakralinės bei pasaulietinės tapybos pavyzdžius, tapybą interjeruose ir eksterjeruose. Šios konferencijos metu tikslinės grupės buvo supažindintos su kultūros paveldo dėstymo problematika, pristatytos Klaipėdos regiono problemos kultūros paveldo apsaugos srityje, nagrinėti geri ir blogi kultūros paveldo tvarkytos pavyzdžiai.
 
Trakėnų (Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritis, Stalupėnų (Nesterovo) rajonas, Miliūnų (Iljušino) kaimiškoji apylinkė) dvaro pastatai. Vėdarų (Weederen/Suvorovka, Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritis, Darkiemio (Oziorkos) rajonas, Gavaičių (Gavrilovo) kaimas) dvaro karietinės detalė. Vėdarų (Weederen/Suvorovka, Karaliaučiaus (Kaliningrado) sritis, Darkiemio (Oziorkos) rajonas, Gavaičių (Gavrilovo) kaimas) dvaro karietinė.
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 18

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas