Titulinis
Europos paveldo dienos
2009
2009 - 09 - 20

Tarptautinis mokslinis seminaras „Istorinių parkų ir sodų paveldas: atgaivinimas, pritaikymas ir priežiūra“

Resized-3SLG1-2c7fa2d8a0a54ec7b14fac252b8f0e71.jpg
Rugsėjo 26 d. Žemaičių dailės muziejuje (M.Oginskio rūmuose) Plungėje vyks tarptautinis mokslinis seminaras „Istorinių parkų ir sodų paveldas: atgaivinimas, pritaikymas ir priežiūra". Jame tyrinėtojai ir paveldo specialistai iš Lietuvos ir Lenkijos aptars dviejų kaimyninių šalių istorinių parkų paveldo klausimus. Abiejų šalių istorijos, kultūros ir geopolitinės padėties panašumas leidžia mokslininkams ir muziejininkams svarstyti bendrus sąlyčio taškus, kelti problemas ir bandyti kartu ieškoti jų sprendimo, pasinaudojant vieni kitų įgyta patirtimi.
 
Šis mokslinis seminaras yra nuo 2006 m. bendradarbiaujančių Žemaičių dailės muziejaus (Lietuva) ir Varšuvos miesto istorijos muziejaus (Lenkija) renginys. Jame bus nagrinėjamos Lietuvos ir Lenkijos istorinių parkų ir sodų paveldo atgaivinimo, pritaikymo ir priežiūros problemos, pristatomos šiuolaikinės parkų atkūrimo koncepcijos, dalinamasi minėtų paveldo kompleksų revitalizacijos patirtimi.
 
Istorinių želdynų temą aptars žymūs Lenkijos ir Lietuvos mokslininkai, parkų ir kultūros paveldo specialistai, architektai: Andrzej Michałowski, Anna Różańska, Krzysztof Kornacki, Anna Majdecka-Strzeżek, Joanna Bojarska-Syrek, Regimantas Pilkauskas, Indrė Kačinskaitė, Antanas Sebeckas, Audrius Skridaila, Gražina Kirdeikienė. Seminare taip pat dalyvaus Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė bei Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.
 
Šis renginys IV tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio, programų „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė 2009" ir „Europos paveldo dienos" dalis. Seminaro metu taip pat bus galima aplankyti Žemaičių dailės muziejuje veikiančias parodas: „Lietuvos istoriniai parkai" (kuratorė Julija Petkevičienė, Lietuvos dailininkų sąjunga), „Varšuvos sodai XVI – XXI a." (kuratorius Jacek Bochiński, Varšuvos miesto istorijos muziejus) ir „Oginskiai portretuose" (kuratoriai – Jolanta Skurdauskienė, Alvidas Bakanauskas, Žemaičių dailės muziejus).
 
Programa
 
Seminarą remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 22

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas