Titulinis
Projektų vykdymas
2015
2015 - 12 - 29

Seinų ir Suvalkų kraštas: kelionių vadovas

Seinai1-a009bcfa209c356bae1310f15a8fdec1.jpg
Šiandien vis dažniau išsirengiame į tolimas keliones, kuriose siekiame pažinti neatrastus kraštus. Kartais tiesiog pamirštame apsidairyti aplinkui ir pasigrožėti greta mūsų esančiais įstabiais gamtos ir kultūros paminklais! Kelionių vadovas po Seinų ir Suvalkų kraštą yra skirtas tiems, kas nori pasidairyti po dabartinės Lenkijos Respublikos teritorijoje tarpstantį lietuviškąjį kultūrinį palikimą. Visai čia pat už sienos plytintis regionas lietuvių keliautojui gali būti įdomus dėl daugelio aspektų. Jame senovėje gyveno baltiška Jotvingių gentis, gyveno ir kūrė iškilūs Lietuvos rašytojui ir dvasininkai, spausdintos lietuviškos knygos, steigtos lietuviškos draugijos, gaminti lietuviški patiekalai, o svarbiausia, ten ir šiandien kalbama lietuviškai!
  
Ši nedidelė knygelė „Seinų ir Suvalkų kraštas: kelionių vadovas” telpa į kelioninį krepšį ir yra patogi parankinė priemonė. Gausiai iliustruotą leidinį atsivertęs skaitytojas ras net keletą orientacinių maršrutų, kuriais galės keliauti pasirinkdamas artimiausias jo dvasiai vietas. Sudaryti 4 teminiai maršrutai: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pėdsakai, Lietuviškumo keliai, Įdomioji architektūra ir Gamtos paminklai. Turintiems mažiau laiko keliauti, išskirti, knygelės rengėjų manymu, įspūdingiausi lankytini objektai. Į vadinamąjį TOP 8 įtraukti: Balčiai, Krasnagrūda, Punskas, Seinai, Stančikai, Suvalkai, Šiurpilis, Vygriai. Kad keliautojas lengviau rastų lankytinas vietas, sudaryti ir trys žemėlapiai. Greta lankytinų vietovių pateiktos ir trumpos svarbiausių asmenybių biografijos.
 
Leidinį iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.    
 
 
 
Paskutinį kartą redaguota2015 - 12 - 29

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas