Titulinis
Europos paveldo dienos
2015
2015 - 09 - 28

2015 metų paveldo dienos „Paveldėkime savo ateitį“ Kėdainių rajone

Bakainiu_piliakalnio_teritorijoje-8fe655d962cf320c964a8100a5f363d0.jpg
Šių metų EPD tema „Paveldėkime savo ateitį“ Kėdainiuose skirta rajono visuomenei, ypač moksleiviams, jaunimui ir svečiams, siekiant kuo plačiau ir giliau supažindinti kėdainiečius su valstybingumo dvasia įvairiais laikotarpiais tiek Kėdainiuose, tiek Lietuvoje.
 
2015 m. EPD temos „Paveldėkime savo ateitį“ renginiai Kėdainiuose prasidėjo rugsėjo 18 dieną edukacine kelione „Bakainių piliakalnio padėtis kraštovaizdyje, gynybinių elementų ir aplinkos sąsajos“ moksleiviams į Bakainių piliakalnį, prie Liaudės upės. Moksleiviai buvo supažindinti su didžiausio ir įspūdingiausio Kėdainių apylinkių piliakalnio struktūra, parodyta išskirtinė jo padėtis kraštovaizdyje ir gynybinių elementų sąsajos su aplinka. Akcentuota piliakalnio svarba kovoje su Livonijos ordino riteriais, nušviesta piliakalnio tyrinėjimo istorija nuo 1841 m. Kelionėje dalyvavo „Aušros“ ir „Ryto“ progimnazijų bei V. Svirskio pagrindinės mokyklos moksleiviai.
 
Po pietų 16 val. 2015 m. Europos paveldo dienų atidarymą Daugiakultūriame centre, pradėjo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas. Archeologas Algirdas Juknevičius pristatė pranešimą "Piliakalniai – Nevėžio lygumos kraštovaizdžio dalys ir kovų dėl valstybingumo liudininkai", kurio metu aptarė Kėdainių apylinkių piliakalnius ir jų išsidėstymą kraštovaizdyje. Piliakalniai pranešime akcentuoti, kaip svarbios vidurio Lietuvos ir Nevėžio lygumos kraštovaizdžio dalys, pabrėžta išskirtinė jų reikšmė valstybingumo užuomazgoje ir kovose su Vokiečių ordinu. Vadovaujantis modernios Lietuvos valstybės kūrėjo Jono Basanavičiaus žodžiais „Ant šitų kalnų, galiu drąsiai sakyti susitvirtino mano lietuviškumas“, buvo pabrėžta piliakalnių reikšmė lietuvių tautos kultūrinei savimonei ir istorinei gyvensenai.
 
Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė pakvietė visus į greta esančią Kėdainių dailės mokyklą, kur pristatė mokinių parengtą edukacinį projektą „Radvilos Kėdainiuose“. Renginio dalyviams grįžus į Daugiakultūrį centrą, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pranešimu „Ar magnatai Radvilos buvo pilietiški, ar savanaudiški“ pasakojo, jog ir gana tolimoje praeityje galima rasti pilietiškumo pavyzdžių, aktualių ir šiomis dienomis. Tad iš praeities galima paveldėti ne tik materialųjį paveldą, pastatus, folkloro elementus, tačiau ir moderniai pilietinei visuomenei aktualius bruožus, kurių mes kartais labai pasigendame.
 
Rugsėjo 19 d. kėdainiečiai vyko į Vilnių, į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir Gedimino pilies bokštą. Čia kvalifikuoti gidai supažindino su šiais paveldo objektais.
 
Europos Tarybos programą „Europos paveldo dienos" Lietuvoje koordinuoja ir organizuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau - Departamentas) kartu su Lietuvos miestų bei rajonų savivaldybėmis, kultūros ir švietimo įstaigomis, kultūros paveldo objektų valdytojais, nevyriausybinėmis organizacijomis.
 
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos informacija
Paskutinį kartą redaguota2016 - 03 - 01

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas