Titulinis
Europos paveldo dienos
2015
2015 - 09 - 22

Europos kultūros paveldo dienos – Trakuose!

iOH94U3GU-bbea1c8377c518c149a7c49f35cf1f64.jpg

Trakų rajono savivaldybės administracijos iniciatyva, bendradarbiaujant su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, rugsėjo 18 dieną  Užutrakio dvaro sodybos rūmuose surengta Europos paveldo dienoms skirta konferencija „Paveldėkime savo ateitį“.

 

Kaip ir kasmet,  trečiąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 18–20 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos „Paveldėkime savo ateitį“. Šia iniciatyva buvo norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą.

 

„Trakų rajonas yra išskirtinai turtingas kultūros paveldo lobių. Turime reikšmingų istorijos, sakralinio, technikos, kraštovaizdžio, dvarų  – bene visų kultūros paveldo sričių – objektų. Ne visada įvertiname, kuo esami turtingi. Tad Trakuose inicijavę Europos kultūros paveldo dienas, ne tik atsigręžėme į  praeitį, bet ir į dabartį, nukreipėme savo žvilgsnius į ateitį“, – sakė viena šio renginio iniciatorių Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič.

 

Konferencija prasidėjo Trakų meno mokyklos fleitų ansamblio atliktu Juozo Pakalnio kūriniu „Šokis su lanku“ bei Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės sveikinimu.

 

Konfrencijos metu architektė-restauratorė, ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto narė Giedrė Filipavičienė savo pranešime „2015-ųjų metų žvilgsnis į ženklus Trakuose“ pristatė dvylika reikšmingiausių Trakų vertybių (Trakų salos ir pusiasalio pilys, kenesa, Bernardinų kalva, Užutrakio dvaro sodyba, Trakų karčemos ir kt.),  nagrinėjo jų matomumą, kaip šios vertybės liudija Lietuvos istorijos įvykius, kaip šiandien galima su jomis susipažinti Trakų gyventojams ir miesto svečiams.

 

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius ir restauratorė Ramunė Balandžiūnienė pranešimo-ekskursijos „Užutrakio dvaro sodybos revitalizacija – restauracija ir kultūrinė veikla“ metu konferencijos dalyviams parodė išlikusias ir atkurtas Užutrakio dvaro sodybos rūmų vertybes, papasakojo apie sudėtingą rūmų restauracijos procesą, kaip keitėsi Užutrakio dvaro sodybos rūmai ir jų interjeras, su kokiomis problemomis buvo susidurta, kokių laimėjimų pasiekta.

 

Po pranešimo-ekskursijos konferencijos dalyviai diskutavo pranešimų temomis,  galėjo pabendrauti su skulptoriumi Nerijumi Kavaliausku, kuris atkūrė daugumą rūmų parke esančių įspūdingų marmurinių skulptūrų, pasigrožėti nauja paroda „Erdvė ir Epocha. Alfredo, Česlovo ir Joanos Vierušų-Kovalskių tapyba“.

 

Konferencijoje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, švietimo, kultūros, turizmo, jaunimo įstaigų atstovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai bei svečiai iš Lietuvos architektų sąjungos, Kultūros paveldo bei Valstybinio turizmo departamentų.

 

Renginio organizatoriai tikisi, kad ši konferencija bus gražios tradicijos pradžia, siekiant geriau suprasti, įvertinti ir puoselėti Trakų rajono savivaldybėje esantį kultūros paveldą. Apie jo svarbą dr. Naglis Kardelis yra taikliai pasakęs: „Paveldas ne užkrauta prievolė, o mūsų visų dvasinis turtas“.

 

Daiva Meilutė
Trakų rajono savivaldybės l.e. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo pareigas

Paskutinį kartą redaguota2016 - 03 - 01

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas