Titulinis
Projektų vykdymas
2016
2016 - 09 - 20

Leidinys ,,Kurtuvėnų dvaras: istorijos pasakojimai‘‘ jau laukia skaitytojų!

Virselis-fc206eb58709cea608a40b991f5ef854.png
Mažo miestelio didelė istorija – tokia pagrindinė šios knygos mintis. Kurtuvėnų praeitis apima ir vieno seniausių Žemaitijos dvarų, ir keleto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorų giminių, ir vienos gražiausių bažnyčių visame krašte istorijas.
Ši knyga – apie bajorus, kurie sukūrė valstybę, šimtmečiais išlaikė jos ekonominę ir politinę galią, perėmė ir įsisavino krikščioniškąją civilizaciją, jos kultūrą. Ji taip pat ir apie dvarą, dvarininkus, jų gyvenimą ir palikimą. Knygos paskirtis – parodyti, kaip kūrėsi ir gyveno vienas seniausių Žemaitijos dvarų, kaip jis buvo valdomas, kaip formavimosi jo sodyba, statiniai bei aplinka.
Kurtuvėnų dvaras, dominavęs apylinkėse ilgus šimtmečius, šiandien vėl tampa svarbus kaip savo epochos liudininkas ir palikimas. Naujoji atkuriamos dvaro sodybos funkcija yra kultūrinė, todėl vietovės praeities pažinimas, atskleidimas ir suaktualinimas prasmingas kaip niekada.
2016 m. išleistas leidinys yra antrasis papildytas leidimas. Knyga papildyta nauja surinkta archeologine medžiaga, istoriniais duomenimis, naujomis fotografijomis. Knygos ,,Kurtuvėnų dvaras: istorijos pasakojimai“ autorė  –  nuo 1995 metų Kurtuvėnų vietovę tyrinėjanti archeologė dr. Birutė Kazimiera Salatkienė.
Ši knyga skirta ir kurtuvėniškiams, ir miestelio svečiams, ir keliautojams, užklydusiems pabuvoti čia, pamatyti Kurtuvėnų dvaro svirną, puikią bažnyčią su požemiais, pajodinėti ar pažvejoti. Tai nėra mokslinė studija, veikiau – pasakojimas, paremtas daugelio žmonių tyrimų rezultatais, todėl knygoje rasite skyrelį apie tai, kokiais pavidalais Kurtuvėnai atskleidžia savo praeitį.
Visas leidinys spalvotas, gausiai iliustruotas archyvinėmis ir naujomis fotografijomis. Knygos gale pateikiama knygoje minimų datų rodyklė. Leidinio apimtis 90 psl.
Leidykla AB spaustuvė ,,Titnagas“, 2016; 2-is papildytas leidimas. ISBN 978 -9955 -881 -02 -5
Išleido Kurtuvėnų regioninio parko direkcija. Leidinys bus platinamas Kurtuvėnų regioninio parko direkcijoje, Kurtuvėnų regioninio parko informaciniame centre. 
 
Knygos leidybą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
 
Paskutinį kartą redaguota2016 - 09 - 20

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas