Titulinis
Europos paveldo dienos
2016
2016 - 09 - 15

Europos paveldo dienų renginys „Paparčių bendruomenė ir paveldas“ Kaišiadorių krašte

stendas-d397086e50f4511c2cee9252e0890154.png
Prie kaimų bendruomenės „Viltija“ namų Paparčiuose besiplaikstanti Europos paveldo dienų vėliava papartiškius, kaimo svečius ir visus, kurie neabejingi kultūros paveldui, rugsėjo 16 d., penktadienį, pakvies užsukti į bendruomenės namus – čia vyks vienas iš renginių, skirtų Europos paveldo dienoms. Renginį organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir paveldosaugos skyrius kartu su kaimų bendruomene „Viltija“.
 Paparčių gyvenvietė išsiskiria unikalia gamta, kraštovaizdžiu bei kultūros paveldu, kuriam neabejinga vietos bendruomenė. Renginys prasidės bendruomenės namuose. Kaimų bendruomenės „Viltija“ pirmininkė Audronė Neniškienė  papasakos apie bendruomenės darbus, nuveiktus saugant,  tvarkant ir populiarinant Paparčių krašto paveldą. Renginio metu bus pristatyta Kaišiadorių muziejaus parengta paroda „Kaišiadorys: bažnytinis paveldas“, kurioje bus pristatytos Kaišiadorių krašto bažnyčios ir jose esančios kultūros vertybės. Dalyvaujančius renginyje įkvėps tarptautinių konkursų laureato  – kamerinio choro „Jauna muzika“, vadovaujamo dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino, atliekami neįtikėtinai gražūs pasaulinio pripažinimo sulaukę kūriniai  ir  intriguojančios lietuvių liaudies dainų aranžuotės.
Renginio dalyviams dar ilgai norėsis vaikščioti saulės nutviekstais parko takais, grožėtis  Antano Bernatonio tapybos ant senų langinių paroda... Ir galbūt susimąstyti, kad rūpinimasis kultūros paveldu - tai rūpinimasis ne tik protėvių palikimu, tai rūpinimasis mūsų pačių ateitimi...
Projektą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2017 - 04 - 05

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas