Titulinis
Naujienos
2017 - 03 - 16

Multimedijos plokštelės, skirtos Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kultūros paveldui, pristatymas

tautiniu mazumu departamente 2-889357dcd575c317bc44fcb86df5d857.jpg
Šiandien Tautinių mažumų departamente prie LR Vyriausybės surengtas Kultūros paveldo departamento iniciatyva išleistos multimedijos plokštelės "Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų kilnojamojo ir nekilnojamojo kultūros paveldo objektai. Panoraminių fotografijų rinkinys. II dalis", kurioje supažindinama su lenkų ir žydų tautinėms bendruomenėms reikšmingais paveldo objektais, pristatymas.
 
Renginio metu Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė skaitė pranešimą apie tautinių mažumų kultūros paveldą kaip organišką Lietuvos kultūros paveldo dalį, jame slypintį potencialą ir pridėtinę vertę. 
 
Diana Varnaitė pabrėžė, kad paveldas visų pirma – milžiniškas potencialas, gija, susiejanti praeitį, dabartį ir ateitį. Tačiau reikia suprasti, kad šis lobynas reikalauja tinkamos priežiūros čia ir dabar, nes galimybės atidėti rytojui gali ir nebebūti. „Kultūros paveldo unikalumas tas, kad tai – neatsinaujinantys šaltiniai", – sakė Diana Varnaitė. „Paveldo objektų nesukursi iš naujo, todėl reikia ypatingai jautriai žiūrėti į išsaugojimą. Jeigu kažką prarandame – prarandame negrįžtamai.“ Pažinimas yra pagrindinis kelias i paveldo širdį, todėl nepakanka sutvarkyti paveldą, būtina ji aktualizuoti, kviečiant domėtis ir pažinti. Kalbėdama apie tautinių bendruomenių paveldą, Diana Varnaitė sakė, kad lengviausiai jis yra atpažįstamas per sakralinius objektus. Kultūros paveldo departamento direktorė pasidžiaugė pokyčiais žydų kultūros paveldo situacijoje – auga sąmoningumo lygis savivaldybėse ir pačiose vietinėse bendruomenėse. „Lietuvos žydų bendruomenės vykdomi projektai atgaivina paveldą su išskirtine meile, šiluma ir jautrumu – laikantis tradicijų ir šeimos papročių", – sakė D. Varnaitė.
Paskutinį kartą redaguota2017 - 03 - 22

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt
Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas