Titulinis
Naujienos
2017 - 09 - 15

Dėl LTV laidoje „LRT Forumas“ paskleistos informacijos

logo KPD-3de6fdf8d9524b718bac3db5d9b6edbe.jpg
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos praneša, kad rugsėjo 11 d. LRT televizijos laidoje „LRT forumas“ paskleista tikrovės neatitinkanti ir visuomenę klaidinanti informacija. 
 
Šioje laidoje Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė, kad „pagal dabartinę Kultūros ministerijos logiką <...> paveldo objektų vienintelė paskirtis gali būti tiktai konservacinė, kitaip tariant, jie gali būti naudojami tik tai paskirčiai, kuri buvo kažkada sugalvota“. 
 
Laidoje Vilniaus miesto mero išsakyta pastaba apie neva paveldosaugininkų vykdomus reikalavimus visur keisti objektų paskirtį į konservacinę, neatitinka tikrovės. Kultūros paveldo departamentas atkreipia dėmesį, kad tokio reikalavimo nėra ir būti negali, nes konservacinė paskirtis turi būti taikoma tik žemės sklypams, kuriuose yra valstybės ar savivaldybės saugomi objektai, o ne patiems objektams.
 
Ūkinė veikla tokiuose žemės sklypuose turėtų būti vykdoma pagal Lietuvos Respublikos Žemės įstatymo nuostatas.  Šio įstatymo 28 straipsnis apibrėžia: „Konservacinės paskirties žemei priskiriami: valstybės ir savivaldybių saugomų gamtos ir kultūros paveldo objektų žemės sklypai, kuriuose draudžiama ūkinė veikla, nesusijusi su šių objektų ir jų užimtų teritorijų specialia priežiūra, tvarkymu ir apsauga“. 
 
Minėta nuostata niekaip nedraudžia kultūros paveldo objektų pritaikyti reikalingai paskirčiai.
Paskutinį kartą redaguota2017 - 09 - 15

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas