Titulinis
Projektų vykdymas
2017
2017 - 10 - 23

Vilniaus rajono gimnazistai domėsis Rudaminos ir Marijampolio kultūros paveldo objektais

IMG_20170925_093121-fb219e94e8b5f60b1b0c9eb8a2738731.jpg
Spalio 23 d. Vilniaus rajono Rudaminos ir Marijampolio seniūnijose vyks trečiasis projekto „Mūsų paveldas: Vilniaus rajonas“ renginys. Iki renginio ugdymo įstaigų pedagogai Kęstutis Noreika (Mariampolio Meilės Lukšienės gimnazija) ir Lolita Palkovska (Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija) jau supažindino savo mokinius su paveldo objektais savoje seniūnijoje. Renginio dieną mokiniai, pamokos metu, atliks užduotis, susijusias su šių seniūnijų istorija bei išgirs pasakojimus apie jų svarbą Lietuvos istorijos kontekste. Po paskaitos keliaus aplankyti objektų nustatytu maršrutu.
 
Abejos seniūnijos turi archeologinių paminklų, kurie liudija žmonių gyvenimą tolimoje praeityje: piliakalnis, pilkapiai, šventvietė ir kt. Rudamina nuo savo pirmo paminėjimo jau nugyveno 640 metų. Per tą laiką šiose teritorijose vyko įvairiausių įvykių, kurie paliko įvairių pėdsakų, kuriais mokiniai mėgins sekti. Marijampolis rašytiniuose šaltiniuose minimas žymiai vėliau, tačiau jo vietovės taip pat   turi išskirtinumo, kaip pavyzdžiui jame buvusi pirma lietuviška mokykla Vilniaus rajone.
 
V. Syrokomlė rašo: „…didelė gėda visiškai nepažinti krašto, kuriame gyvename, arba, dar blogiau, geriau žinoti svetimus kraštus nei savąjį“. Organizatoriai viliasi, kad šis projektas paskatins vietos mokinius labiau domėtis ir vertinti savo krašto istoriją, ja didžiuotis ir skleisti apie ją žinią savo iš svetur atvykstantiems bičiuliams.
 
E. Pliaterytės atminimo draugija tęsia projektą „Mūsų paveldas: Vilniaus rajonas“, supažindinantį šio krašto gimnazistus su kultūros paveldo objektais, esančiais jų artimoje aplinkoje. Jo metu, pasirinktų Vilniaus rajono seniūnijų istorijos paveldas neformaliojo ugdymo priemonėmis gimnazistus įtraukia į gyvenamosios vietos pažinimą, skatina domėtis savo krašto istorija ir ateityje.
 
Projektą iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 09 - 24

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas