Titulinis
Projektų vykdymas
2017
2017 - 10 - 23

Pasvalio krašto muziejus kviečia į Piliakalnių metų konferenciją

Pasvalio  muziejus skelbimas viešinimu-f51ce16c6dd4abf77d67e1802aaf3267.jpg
Spalio 26 d. 10 val. Pasvalio krašto muziejus kviečia į mokslinę konferenciją „Archeologinis paveldas: nuo akmens amžiaus iki Radvilų“, skirtą 2017-iesiems Piliakalnių metams. Konferencijoje pranešimus skaitys žinomi Lietuvos archeologijos mokslo žmonės, savo tyrinėjimais įnešę didžiulį indėlį į mūsų senovės aktualizavimą. Jie pristatys naujausias paslaptis, atskleistas pastaraisiais metais vykusiose ekspedicijose. Didžiausiais dėmesys skiriamas žiemgalių archeologiniam paveldui.
 
Konferencijoje net trys mokslininkai atstovaus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutui. Žymiausias akmens amžiaus specialistas prof. habil. dr. Algirdas Girininkas kalbės apie unikalius radinius Biržų, Pakruojo ir Pasvalio krašte. Duomenys apie seniausius Europoje gyvenviečių radinius dar visai nauji ir neskelbti visuomenei. Lietuvos piliakalnių „tėvas“ doc. dr. Gintautas Zabiela supažindins su svarbiausiais Žiemgalos krašto piliakalniais ir jų tyrinėjimais. Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ne kartą svečiavosi Pasvalio krašte, skaitė paskaitas, šiuo metu padeda rengti knygą apie Pumpėnų savanorius. Konferencijoje jis pristatys naujausias žinias apie žiemgalių šventviečių tyrinėjimus. Yra vilčių sulaukti šio specialisto ekspedicijos ir mūsų kraštuose.
 
Vilniaus universiteto prof. dr. Albinas Kuncevičius prieš keletą metų su kolegomis pranešė sensacingą žinią Lietuvai – Dubingių piliavietėje aptikta garsiųjų Radvilų giminės XVI a. kapavietė. Didelio atgarsio ne tik Lietuvoje sulaukusį atradimą konferencijos klausytojams pristatys pats atradėjas.
 
Jaunosios karto archeologė biržietė Greta Duderienė jau porą metų atlieka Pušaloto kapinyno tyrinėjimus. Kadaise didžiulis žiemgalių kapinynas atidavė dar toli gražu ne viską. Archeologė papasakos apie kasinėjimų rezultatus ir ateities perspektyvas.
 
Kaimyniniame Biržų rajone archeologai taip pat nesnaudžia. Biržų krašto muziejaus „Sėla“ archeologas Karolis Duderis pristatys Muoriškių pilkapyno tyrinėjimus. Tai vienintelis Biržų rajone pilnai ištirtas III – IV a. laidojimo paminklas. Konferencijos klausytojai gaus ką tik išleistą informacinį leidinį apie šį pilkapyną.
 
Konferenciją organizuoja Pasvalio krašto muziejus, remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Pasvalio rajono savivaldybė, Žiemgalos draugijos Pasvalio skyrius, informacinis
 rėmėjas – kultūros paveldui draugiškas laikraštis „Darbas“. Maloniai kviečiame!
 
Konferencija yra akcijos „Globojame piliakalnius“ dalis
Paskutinį kartą redaguota2018 - 09 - 24

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas