Titulinis
Projektų vykdymas
2017
2017 - 11 - 08

Bendruomenė „Versmė“ pristato Lilianos Narkovič knygą „Trakų Vokės istorijos eskizai“

VIRSELIS_Traku Vokes istorijos  eskizai-77741cd0bf5d20b6fdb6b2cda578fee6.jpg
„Ne vienus metus Trakų Vokės bendruomenė puoselėjo mintį turėti leidinį apie Trakų Vokės istoriją. <...> 2012 m. vasarą likimas suvedė su ponia Liliana Narkowicz, istorijos mokslų daktare, Vokės grafų Tiškevičių atstove. <...> Per kelerius metus ponia Liliana tapo artima bičiule daugeliui bendruomenės narių, nes, pradėjus restauruoti koplyčią, dažnai atvykdavo į Vokę, kad galėtų dalyvauti atkūrimo procese, susitikti ir pabendrauti su bendruomene. Šių susitikimų metu ir buvo išsakytos mintys apie mūsų svajones – išleisti knygą apie mūsų gimtinę – Trakų Vokę“,– taip Eskizų  Pratarmėje svajonės išsipildymo istoriją pristato leidybos projekto koordinatorė Jadvyga Chludok.
 
Ko gero, nemaža dalis šios knygos skaitytojų nustebs sužinoję, jog Tiškevičių giminės pradžia atsekama ne katalikiškoje Lenkijoje, o XV a. pirmosios pusės Kijevo Rusios žemėse – giminės pradininku įvardijamas dab. Ukrainos teritorijoje rezidavęs bajoras Kalenikas Miškovičius, pagal ano meto papročius – Kalenikas, Miškos sūnus. Palikuonims prigijo Kaleniko sūnaus Tiškos  Kalenkovičiaus vardas. Paveldimą grafo titulą už nuopelnus Karaliui ir Valstybei 1568 m. ATR valdovas Žygimantas Augustas suteikė Vasiliui Tiškovičiui. Būtent pastarasis palaipsniui sulenkėjo ir tapo kataliku Tiškevičiumi.
 
„Trakų Vokės istorijos eskizai– istorinė knyga  apie Vokės Tiškevičių giminę. Leidinyje aprašomas grafų šeimos gyvenimas, supažindinama su giminės istorija, dvarvietės pastatais, vaizdžiai ir įtaigiai pasakojamas dvaro gyvenimas.
 
Bendruomenė planuoja leidiniu ir Trakų Vokės istorija besidominčią visuomenę pakviesti į pristatymą gruodžio pirmoje pusėje.
 
Projektą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 09 - 24

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas