Titulinis
Naujienos
2017 - 11 - 08

Metodinio leidinio „Pasaulis prasideda čia“ autorės kviečia į pristatymo renginį

Pristatymo plakatas-page-001-96614c7e71f6e340ab4f92f00fea1e87.jpg
Lapkričio 10 d., penktadienį, 18 val., Vilniaus miesto centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) mokslininkės Rasa Čepaitienė ir Živilė Mikailienė kviečia visus kultūros paveldo edukacija suinteresuotus ir šia tema besidominčius žmones susirinkti į knygos pristatymo ir aptarimo renginį.
 
Išplėstinė leidinio antraštė – Paveldo ugdymo principai mokyklinio amžiaus vaikams – skaitytojus orientuoja į labai svarbų jauno žmogaus asmenybės formavimosi laikotarpį. Būtent mokykliniame amžiuje kiekvienas moksleivis sąmoningai atranda savo interesus ir pomėgius, šiuo laikotarpiu padedami ir bendrojo išsilavinimo, taip svarbaus tapatybei, pasaulėžiūrai ir  pasaulėjautai formuotis, pagrindai. Todėl ir mokymą(sis) suvokti, pažinti ir kūrybiškai interpretuoti pasaulį turi prasidėti nuo labai įprastų, kasdieniškų dalykų pastebėjimo.
 
„<...> siekį  geriau  pažinti  gamtos  ir  kultūros paveldą ir jo reikšmes geriausia pradėti įgyvendinti nuo mažų dalykų – artimiausios aplinkos, namų, kuriuose vaikas gyvena, jo šeimos, daiktų ir kraštovaizdžio, kurie jį supa, tėviškės, kurioje jis auga, galiausiai Tėvynės, su kuria jį susieja visų anksčiau gyvenusių protėvių kartų triūsas ir šioje žemėje palikti kad ir patys kukliausi jų buvimo pėdsakai“, – taip kultūros paveldo pažinimo procesą pradėti skatina knygos autorės.
 
Leidinio pristatyme taip pat dalyvaus recenzentai, leidyklos „Didakta“ atstovai, moderuos doc. dr. Rūta Šermukšnyte. Po pristatymo ir aptarimo renginyje dalyvavusieji bus kviečiami pasivaišinti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro moksleivių kulinarinės studijos „Geri kepti“ skanėstais.
 
Leidinį dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2017 - 11 - 08

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas