Titulinis
Naujienos
2018 - 01 - 10

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sausio-kovo mėnesiais kviečia į fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitas apie Vilniaus paveldą

images-151aa5cc00ce2f65f93e2d8533b50153.png
Kartu su  Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, fotografijos istoriku Stanislovu Žvirgždu bekeliaudami po praeities Vilnių ir jo apylinkes sulauksime pavasario! Vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų kviečia fotografijos mėgėjus ir profesionalus, krašto istorija besidominčius bei siekiančius išsamesnių žinių žmones, senosios architektūros mėgėjus į dešimties paskaitų ciklą „Pasivaikščiojimai po Vilnių ir jo apylinkes. Fotografija atskleidžia istoriją 1–10“.

„Per šį paskaitų ciklą pristatysiu 80 temų apie Vilniaus istorinius, religinius, paveldosaugos objektus, apie tai, kas buvo, bet dabar jau pranyko ar neatpažįstamai pasikeitė. Per kiekvieną paskaitą peržiūrėsime apie 160 fotografijų, o nesant aptariamo laikotarpio fotografijų – graviūras, piešinius, akvareles ir kt. Be to, pasitelksime mažai žinomą ar visai naują tekstinę medžiagą. Susipažinsime su dokumentais, sužinosime ne tik daug istorinių faktų, bet ir legendų, pasakojimų“, – žada paskaitų autorius S. Žvirgždas.

Kiekvieną trečiadienį, pradedant šiandieniu – sausio 10-osios – iki kovo mėnesio 14-osios paskaitose keliausime po Gedimino pilies kalną, Radvilų rūmus, Katedros aikštę, karališkąją kriptą, caro laikų rusiškus paminklus, nugriautas bažnyčias ir koplytėles, Šv. Kristoforo skulptūrą, Pranciškonų bažnyčią, Vilniaus arkas, Šv. Kazimiero bažnyčią, Šv. Paraskovijos (Piatnicos) cerkvę, Lukiškių aikštę, Vilniaus geležinkelio stotį, Vilniaus miesto sieną ir vartus, hidroelektrinę, arklių tramvajų, Panerių geležinkelio tunelį ir dar daugybę kitų objektų.

Lankydami S. Žvirgždo paskaitas, gausite unikalią galimybę pažinti praeities Vilnių ir jo apylinkes, pamatyti senąsias fotografijas ir kitus dokumentus, kurių savarankiškai ieškodami archyvuose ir bibliotekose praleistumėte dešimteriopai daugiau laiko... Paskaitų ciklo organizatoriai ir garbus fotomenininkas suteikia progą jo sutaupyti jau šiandien.
 
Paskaitų ciklo tvarkaraštį ir išsamesnius aprašymus žiūrėkite čia: https://www.lnb.lt/naujienos/2714-sausio-10-d-kovo-14-d-naujas-stanislovo-zvirgzdo-desimties-paskaitu-ciklas
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 01 - 10

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas