Titulinis
Naujienos
2018 - 02 - 06

Vilniaus rotušė vasario 6–28 d. kviečia į parodas, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui

renginys._paroda._lietuvos_imtmeio_puslapiai-461155adac62874d65201f3b27c8c20c.jpg
PARODA „LIETUVOS ŠIMTMEČIO PUSLAPIAI“ (archyvų dokumentai)
Valstybės šimtmečiui šalies archyvai pristato bendrą parodą.
Ekspozicijoje – šimtas svarbiausių įvykių, užfiksuotų pateiktuose archyviniuose dokumentuose, nuotraukose ir užrašuose, kurie parodo ir primena, kaip mes gyvenome, ką patyrėme, pasiekėme ir praradome. Parodoje eksponuojami dokumentai nuo 1918 m. vasario 16 d. iki 2018 metų. Archyvų organizuojama ekspozicija – ryškių spalvų ir šviesų instaliacija, kurios fone skamba ištraukos iš XX a. pr. lietuviškų radijo laidų.
 
Parodos organizatoriai – Lietuvos archyvai.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vyriausiojo archyvaro tarnyba.
                     
Parodos atidarymas vasario 6 d. 16 val.
 
MARIJONOS SINKEVIČIENĖS PARODA „ATMINTIS“ (tekstilė)
M. Sinkevičienė „Laikas, kuris praėjo, visuomet palieka žymes, kurios mena žmonijos judėjimą laiko tėkmėje. Laike vyksta įvairūs pokyčiai: politiniai, ekonominiai, kultūriniai. Visa tai sudaro praeities laiką, kurį prisimename skaitydami ženklus ir matydami bei patirdami rezultatą dabartyje. Šio kūrybinio darbo tikslas –  įprasminti Lietuvos istorinę atmintį, siekiant perteikti tautos nueitą kelią, ryžtą išsaugoti globalias vertybes, perteikti mūsų tautos gilias tekstilės tradicijas konceptualioje kūrinio raiškoje.
 
Pristatomo tekstilės darbų ciklo esmė – istorinė atmintis, bylojanti apie mūsų tautos istoriją ir svarbiausius šalies įvykius“.
 
Parodos atidarymas – vasario 6 d. 17 val.
 
ARTURO VALIAUGOS FOTOGRAFIJŲ PARODA „KARTĄ PO TVANO“
2018 m. vasario 6 d. Vilniaus rotušėje duris atvers ne vieną apdovanojimą pelniusio fotomenininko Arturo Valiaugos paroda, kuri tęsia kolekcininko, galerininko Edmondo Kelmicko sumanytą ir pradėtą fotografijos parodų ciklą „Kartą po tvano“. Ši paroda ypatinga dėl daugelio priežasčių, bet pirmiausia dėl to, kad visas eksponuojamas rinkinys yra privačios kolekcijos atodanga, žiūrovui siūlanti ne autoriaus, bet dar vieno žiūrovo sufokusuotą optiką.
 
„A. Valiaugos fotografijos ciklai, kuriuos noriu parodyti, sugrąžina mus į tuos dramatiškus geopolitinius pokalbius apie Mažąją Lietuvą, Kristijoną Donelaitį ir nežinomą moterį, kurios dienoraštį fotografas atsitiktinai rado prie jūros vieno iš Nidos seminarų metu, – pasakoja Edmondas Kelmickas. „24 sekundės tiesos“ yra mūsų tai prisimenami, tai vėlei pamirštami tikrai buvę įvykiai. Ne visada fotografo objektyvas mus pagauna – ir pats Valiauga yra sakęs, kad mėginimas fotografija sustabdyti akimirką tėra iliuzija. Bet Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimas kartais tampa ta šviesai jautria medžiaga, sidabro bromidu, kuriame ryškėja įvykiai – tegu ir dokumentiškai fragmentiški, bet virstantys pasakojimu apie mūsų buvimą čia, šiandien ir dabar. Parodų ciklo pavadinimas – „Kartą po tvano“ – yra susijęs su okupacijos pabaiga ir man didžiulę nuostabą sukėlė Valiaugos darbai iš neįtikėtinai plataus ciklų spektro, staiga pakvietę pažvelgti į mūsų valstybingumo šimtmečio minėjimo laikotarpį iš skirtingų antropologinių perspektyvų: tai ir vokiečių rašytojas Johanesas Bobrovskis iš Karaliaučiaus krašto, žygiuojantis su Vermachto kariuomene per Vilnių, paskui čia pat statantis Žalgirio stadioną drauge su kitais vokiečių belaisviais, ir sudegęs rusų–vokiečių kalbų žodynas, ir Donelaičio topografija, ir nežinomos moters dienoraštis ant jūros kranto, ir mūsų kasdienybės refleksijos daiktuose.“
 
Parodoje eksponuojami Arturo Valiaugos fotografijų ciklai apima plačią chronologiją: „Daiktai“ (1990), ciklas „Iš moters dienoraščio“ (1994–1995), pelnęs pagrindinį apdovanojimą (Silver Nugget) „Kodak European Panorama“ (Arlis, Prancūzija), „Ilgesio žemė“ (2012–2013), „24 sekundės tiesos“ (2013) ir naujausias ciklas „Johaneso Bobrovskio Lietuva. Abipus Nemuno, tarp Rytų ir Vakarų“ (2016–2017), pirmą kartą pristatytas 2017 m. Leipcigo knygų mugės, kurioje Lietuva dalyvavo garbės viešnios teisėmis, kultūrinėje programoje.
 
Gimęs 1967 m. Vilniuje, fotografas Arturas Valiauga nuo 1993 m. dalyvauja fotografijos meno parodose bei projektuose, yra surengęs 28 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs daugiau nei 50 grupinių parodų, pelnė apdovanojimų Lietuvoje ir pasaulyje.
Parodoje eksponuojamos fotografijos iš E. Kelmicko kolekcijos.
                   
 Parodos atidarymas vasario 7 d. 18 val.
 
 
                     
Daugiau informacijos suteiks ir į kilusius klausimus atsakys: 
Patricija Poderytė
Projektų vadovė
El. p. patricija@vilniausrotuse.lt
Mob. tel. 8 616 25996
 
 
  
Paskutinį kartą redaguota2018 - 02 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas