Titulinis
Naujienos
2018 - 05 - 15

Europos kultūros paveldo metų atidarymas Sūduvoje ir I respublikinis Paežerių dvaro vaikų baleto šokio ir muzikos festivalis

intern. sumažintas-600ad9b7ce31294eded3c1afdfb0aeaf.jpg
Š. m. gegužės 18 d., 18.00 val., Paežerių dvaras kviečia atvykti į Europos kultūros paveldo metų atidarymą ir  I respublikinį Paežerių dvaro vaikų baleto šokio ir muzikos festivalį. VšĮ ,,Ugnies valdovai“  ir Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus jau kurį laiką kryptingai siekė padovanoti šeimoms su vaikais draugišką festivalį, kuriame vaikai ne tik prisiliestų prie Lietuvos istorijos ir kultūros, bet ir įspūdingos gamtos bei architektūros apsuptyje turėtų galimybę iš arčiau pažinti  muzikos ir klasikinio šokio pasaulį.
 
Ši data pasirinkta neatsitiktinai – 2017 m. gegužės 17 d. Europos Parlamentas ir Taryba priėmė sprendimą 2018-uosius paskelbti Europos kultūros paveldo metais, kurių šūkis  „Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį“. Gegužės 18-oji – taip pat Tarptautinė muziejų diena.
 
VšĮ ,,Ugnies valdovai“  ir Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus jau kurį laiką kryptingai siekė padovanoti šeimoms su vaikais draugišką festivalį, kuriame vaikai ne tik prisiliestų prie Lietuvos istorijos ir kultūros, bet ir įspūdingos gamtos bei architektūros apsuptyje turėtų galimybę iš arčiau pažinti  muzikos ir klasikinio šokio pasaulį. Festivalio idėja pajudėjo pavykus sėkmingai suorganizuoti šiais metais, vasario mėnesį, įvykusį Tarptautinį ledo skulptūrų festivalį, kuris parodė, kad Lietuvos šeimoms yra svarbu kultūrinis gyvenimas, o laikas, praleistas kartu su šeima, ypač su mažaisiais jos nariais, yra labai vertingas.
 
Anot Kultūros centro-muziejaus direktorės Jurgitos Morozaitės, „Festivalio esmė – vienoje iš gražiausių Sūduvos regiono puošmenų – Paežerių dvaro sodyboje sutelkti talentingus vaikus, kryptingai žengiančius profesionalaus atlikėjo keliu“. „Menas padarys pasaulį gražesnį“, – įsitikinęs VšĮ „Ugnies valdovai“ direktorius Saulius Venclauskas.
 
Renginio metu vaikučiai, mamos ir tėveliai, giminės bei artimieji ne tik dalyvaus Ugnies valdovų mokyklos fotografijų parodos, skirtos Lietuvos 100-mečiui paminėti, atidaryme (autorė – viena iš Kauno fotodraugijos įkūrėjų Sigita Urbonaitė), galės išvysti įspūdingą festivaliui skirtą vaikų baleto šokio programą (choreografijos autorės: Agnė Obelenytė-Paukštaitienė, Vilija Jakubauskė, Daina Misiukevičienė), bet ir patys turės galimybę linksmai pašokti su  L. Lapkauskaitės ,,O lia lia vaikais“,  mergaitėmis iš „Majamio“ bei vaikų roko grupe ,,Ugnies valdovai“. Vaikų lauks galimybė pajodinėti taip mėgiamu poniuku, o linksmybėms sustiprinti – veido dailė kiekvienam norinčiam...
 
Paežerių dvaro sodyba pasirinkta neatsitiktinai. 2017 metais ji tapo finalininke renkant  patraukliausią Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietovę. Galime didžiuotis vaizdingu parku, alėjomis, senaisiais ūkiniais pastatais, dvare vykstančiais klasikinės muzikos festivaliais, kultūriniais renginiais ir edukacinėmis programomis. Kultūros centro-muziejaus direktorė  Jurgita Morozaitė atvirauja, kad atvykę festivalio žiūrovai ir dalyviai turės galimybę susipažinti su vienu iš turtingiausių savo fondais muziejų regione, aplankyti ekspozicijas, kuriose pristatomi Vilkaviškio krašto piliakalniai ir archeologiniai radiniai, Vilkaviškio krašto žymūs žmonės, istorinis, kultūrinis palikimas. Ypač daug atradimų bus galima padaryti apžiūrint ir išbandant senuosius buities daiktus ir darbo įrankius, įsivaizduoti, kaip suvalkiečiai gamino muilą, skalbė ar gaudė peles...
 
Renginys nemokamas, kainuos tik papildomos paslaugos, t. y. jodinėjimas su poniu ir veido dailė.  
 
Festivalio tikslas – skatinti vaikų žingeidumą, populiarinti netradicines veiklas, didinti muziejų žinomumą ir, be abejo, matyti laimingus ir teigiamų emocijų kupinus vaikus. Paežerių dvaro sodyba maloniai kviečia šeimas iš visos Lietuvos atvykti ir kartu su savo vaikučiais atrasti dar neregėtų, nejaustų potyrių.
 
Daugiau informacijos apie renginį ieškokite interneto svetainėje  www.paezeriai.info  ir Paežerių dvaro facebook paskyroje.
Paskutinį kartą redaguota2018 - 05 - 15

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas