Titulinis
Naujienos
2018 - 10 - 02

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras kviečia į spalio mėnesio užsiėmimus

news_98_789s-07a18117148a73c3e121579eac482a64.jpg
Spalio mėnesį Tolerancijos centras kviečia į dvi ekskursijas, kurių metu galėsite pamatyti Lietuvą litvakų menininkų akimis, bei keturis edukacinius susitikimus mažiesiems, senjorams ir visiems besidomintiems. Renginiai vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius).
 

Spalio 3 ir 17 d. (trečiadieniais) 17 val. vyks ekskursijos po naujausią muziejaus parodą „Lietuva litvakų kūryboje“ kartu su jos kuratore dr. Vilma Gradinskaite. Valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje eksponuojama per keturiasdešimt litvakų dailės kūrinių iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, José Gurvičiaus muziejaus Urugvajuje ir privačių kolekcijų. Ekspoziciją lydi informatyvūs stendai apie Lietuvos žydų istoriją, dailę, literatūrą, muziką, kiną ir teatrą.

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą, dalyvavimas ekskursijoje papildomai nieko nekainuos. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. p. muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu (8 5) 2120112.

 

Spalio 7 d. (sekmadienį) 12 val. įvyks trečiasis edukacinis susitikimas, skirtas vaikų auklėjimui pagal Torą tradicinėje žydų šeimoje. Susitikimo metu drauge su lektore Natalja Cheifec aptarsime šiuos klausimus:

  • Kokios yra pagrindinės vaikų savybės ir kaip jas teisingai ugdyti?
  • Kiek vaikams svarbi aplinkinių įtaka?
  • Kas geriau – būti blogoje aplinkoje ar vienatvėje?
  • Kaip patikrinti, ar vaikas išsiugdė moralinį stuburą (konformizmo testavimas)?
  • Ką pasirinkti: elgtis kaip visi ar eiti savo keliu?
  • Kaip vaiką išmokyti dvasinės savigynos?
  • Kada dvasinis grūdinimas nepadeda arba neapgina?
  • Kuo svarbūs geri darbai ir asmeninis tėvų pavyzdys?
  • Kaip ugdyti meilę savyje?

Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00 €. Kviečiame prisijungti ir tuos, kurie nedalyvavo dviejuose pirmuose susitikimuose – bus apžvelgiamos naujos temos, kurioms išankstinio pasiruošimo ar žinių nereikia.

 

Spalio 7 d. (sekmadienį) 14 val. įvyks edukacinės programos „Sekmadieniukai“ užsiėmimas „Litvakai  kas jie tokie?“, kurio metu mažieji muziejaus lankytojai sužinos, ką reiškia žodis „litvakas“, kaip žydų bendruomenė kūrėsi ir gyveno Lietuvoje, kas atidarė pirmąją fotoateljė mūsų šalyje. Bus galima pasitikrinti, kiek žinote žydiškų žodžių, pasiklausyti muzikos, kuri buvo populiari 1930 m., ir pasigrožėti garsių litvakų dailininkų paveikslais.

Tėvelius ar senelius su vaikais nuo 3 metų, norinčius dalyvauti užsiėmime, kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com arba tel. 8 663 53322. Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiems – 3,00 €, vaikams – 1,00 €.

 

Spalio 18 d. (ketvirtadienį) 16 val. įvyks Senjorų klubo susitikimas, skirtas susipažinti su žydų rudens šventėmis.

Susitikimo metu gilinsimės į tai, kaip vyksta pasiruošimas šventėms, kuo ypatingas Elulo mėnuo, kodėl per žydų Naujuosius metus pučiamas šofaras, kas yra „baimės ir drebėjimo dienos“, kodėl pagal žydų kalendorių dabar yra 5779 metai, kaip minimas Jom Kipuras (Teismo diena) ir kodėl per Sukoto šventę įprasta leisti laiką specialiai pastatytose palapinėse.

Muziejaus Senjorų klubo nariai renkasi kiekvieno mėnesio trečią ketvirtadienį. Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie Senjorų klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322).

 

Spalio 21 d. (sekmadienį) 12 val. kviečiame į vieną lankomiausių muziejaus edukacinių susitikimų „Vyro ir moters santykiai tradiciniame judaizme“, skirtą lyčių santykiams ir vaidmenims tradicinėje žydų šeimoje aptarti. 

Susitikimo metu drauge su lektore Natalja Cheifec ieškosime atsakymų į šiuos klausimus:

• Koks yra žydų santuokos tikslas, kuo ypatinga vestuvių šventė, kokie yra moters ir vyro vaidmenys šeimoje bei ritualinės švaros samprata? 
• Kaip pasiekti, kad vyras ir žmona visada būtų įsimylėję (žydų santuokos ilgaamžiškumo paslaptys)?
• Koks elgesys šeimoje prieštarauja Toros įsakymams? Kaip derinti Dievo įsakymą gerbti tėvus bei vyro ir moters ryšio pirmenybę? 
• Ar visada vyras turi klausyti žmonos patarimų? 
• Dėl kokių priežasčių santuoka gali būti iš karto nutraukiama?
• Kodėl žydų pramotės Sara, Rivka ir Rachelė ilgą laiką nesusilaukė vaikų?

Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00 €.

 

Taip pat primename, kad iki spalio 30 d. (dar visą mėnesį!) penktų–dvyliktų klasių moksleiviai gali sudalyvauti konkurse „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ ir laimėti šaunių prizų, tarp kurių – apsilankymas virtualios realybės kavinėje VR Café. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo sąlygas rasite čia. Linkime sėkmės ir kūrybiškumo visiems dalyviams. Nekantraujame pamatyti jūsų darbus!

 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 10 - 02

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas