Titulinis
Naujienos
2018 - 11 - 07

Lapkričio mėnesio renginiai Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje

a-5e970c7a9d67542f08ae2ff4047c6dae.jpg
Lapkričio mėnesį Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus kviečia į ekskursijas po parodą „Lietuva litvakų kūryboje“ bei edukacinius užsiėmimus mažiesiems, senjorams ir visiems besidomintiems žydų istorija bei kultūra.
 
Renginių programa:
 
Lapkričio 7 d. (trečiadienį) 17 val., lapkričio 11 d. (sekmadienį) 11 val. ir lapkričio 14 d. (trečiadienį) 17 val. įvyks paskutinės ekskursijos po parodą „Lietuva litvakų kūryboje“.
 
Valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje pristatoma per keturiasdešimt dailės kūrinių iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, José Gurvičiaus muziejaus Urugvajuje ir privačių kolekcijų. Dauguma kūrinių Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą. Ekspoziciją lydi informatyvūs stendai apie Lietuvos žydų istoriją, dailę, literatūrą, muziką, kiną ir teatrą.
 
Visi kviečiami sudalyvauti ekskursijose su parodos kuratore dr. Vilma Gradinskaite ir pamatyti Lietuvą litvakų akimis! Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą, dalyvavimas ekskursijose papildomai nieko nekainuos.
 
Lapkričio 11 d. (sekmadienį) 12 val. įvyks edukacinis susitikimas su lektore Natalja Cheifec „Litvakai, Vilniaus Gaono pasekėjai, ir chasidai – vienybė ar opozicija?“.
 
Edukacinio susitikimo metu sužinosite apie chasidizmo ištakas ir prielaidas, dvi Toros studijų mokyklas ir keturis  Toros supratimo lygius. Kalbėsime apie tai, kas svarbiau – jausmai ar protas, kas buvo pirmieji kabalistai, ar kabala prieinama paprastiems žmonėms. Prisiminsime Vilniaus Gaono kovą prieš chasidizmą ir aptarsime, ar šiandien tebeegzistuoja konfliktas tarp chasidų ir jų priešininkų.
Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00 €.
 
Lapkričio 11 d. (sekmadienį) 13 val. įvyks edukacinės programos „Sekmadieniukai“ užsiėmimas „Litvakai – kas jie tokie?“.
 
Edukacinės užsiėmimo metu mažieji muziejaus lankytojai sužinos, ką reiškia žodis „litvakas“, kaip žydų bendruomenė kūrėsi ir gyveno Lietuvoje, kas atidarė pirmąją fotoateljė mūsų šalyje. Bus galima pasitikrinti, kiek žinote žydiškų žodžių, pasiklausyti muzikos, kuri buvo populiari 1930 m., ir pasigrožėti garsių litvakų dailininkų paveikslais.
 
Tėveliai ar seneliai su vaikais nuo 3 metų, norintys dalyvauti užsiėmime, kviečiami registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com arba tel. 8 663 53322. Būsime dėkingi, jei registruodamiesi nurodysite savo telefono numerį, kad galėtume susisiekti, jei būtų kokių nors pasikeitimų.
 
Edukacinio užsiėmimo kaina suaugusiems – 3,00 €, vaikams – 1,00 €.
 
Lapkričio 13 d. (antradienį) 17.30 val. įvyks žydų teatro temai skirtas renginys parodos „Lietuva litvakų kūryboje“ kontekste.
Daugiau informacijos – artimiausiu metu.
 
Lapkričio 15 d. (ketvirtadienį) 15 val.  įvyks Senjorų klubo susitikimas, skirtas susipažinti su naująja ekspozicija Panerių memorialo teritorijoje bei paroda memorialo informacijos centre.
 
Susitikimo metu bendrausime su muziejaus istoriku Mantu Šikšnianu, sužinosime apie sudėtingą Panerių istoriją ir naujausius tyrimus memorialo teritorijoje. Bus galima apžiūrėti autentiškus Paneriuose esančius objektus – duobę-bunkerį, kurioje laikyti „Degintojų brigados“ nariai, masinių žudynių duobes, aukų atminimą įamžinančius paminklus.
Susitikimo laikas ir vieta: 15 val. Vilniaus geležinkelio stotyje, iš kur traukiniu vyksime iki Panerių. Į Vilnių planuojama grįžti taip pat traukiniu 17 val. Dalyviai bus paprašyti kelionės bilieto kainą (0,60 €) susimokėti patys.
 
Muziejaus Senjorų klubo nariai renkasi kiekvieno mėnesio trečią ketvirtadienį. Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie Senjorų klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas.
 
Daugiau informacijos suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322). 
 
Lapkričio 22 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. įvyks Simono Karczmaro kūrybos parodos atidarymas.
Daugiau informacijos – artimiausiu metu.
 
Lapkričio 25 d. (sekmadienį) 12 val. įvyks edukacinis susitikimas su lektore Natalja Cheifec „Chanuka: šviesos šventė stebuklui atminti“.
 
Chanuka – šventė, simbolizuojanti dvasinės šviesos pergalę prieš priespaudos tamsą, judaizmo pergalę prieš pagonybę. Susitikimo dalyviai sužinos, ką reiškia žodis Chanuka ir kodėl ši šventė yra tokia svarbi žydų tautai, kada ir kaip Chanuka švenčiama, kodėl jos metu degamos specialios žvakidės – chanukijos, valgomi aliejuje kepti patiekalai – latkės (bulviniai blynai), sufganijot (spurgos) ir žaidžiama dreidel (vilkeliu). Susitikimą vainikuos šventinio stalo pristatymas.
 
Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00 €.
 
 
Paskutinį kartą redaguota2018 - 11 - 07

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas