Titulinis
Naujienos
2019 - 07 - 01

Susitikimas su kultūros paveldo specialistais Suvalkijoje

DSC04041 (2)-74e672f27fbd68f7dcd6eded886868cc.JPG
Birželio 27 d., ketvirtadienį, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras lankėsi Suvalkijoje, kur susitiko su Departamento Marijampolės teritorinio skyriaus darbuotojais, taip pat lankėsi Šakių rajono savivaldybėje, Zyplių dvare, Bartninkų klebonijoje, Vištyčio lankytojų centre ir restauruojamame vėjo malūne bei Kalvarijos miestelyje.
 
Pirmoji išvykos stotelė buvo Šakiuose, kur vyko susitikimas su Šakių rajono savivaldybės specialistais. Susitikimo metu buvo aptarti Kidulių dvare (Šakių raj.) numatomi tvarkymo darbai, vykdant bendrą Europos Komisijos patvirtintą Europos kaimynystės Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities bendradarbiavimo programą. Taip pat buvo svarstoma Sudargo (Šakių raj.) piliakalnių komplekso išsaugojimo problema. Šiuo metu dalis piliakalnių yra plaunami ir ardomi Nemuno upės vandens.
 
Vėliau Departamento darbuotojai lankėsi Zyplių dvaro ansamblyje, kuriame įsikūręs ir Lukšių kultūros centras. Vizito metu Lukšių seniūnijos seniūnas Vidas Cikana pristatė kaip tvarkomi bei įveiklinami dvaro ansamblio pastatai – galima apsilankyti muziejuje, apžiūrėti besikeičiančias menininkų ekspozicijas ar stabtelti viename iš dvaro pastatų įsikūrusiame restorane.
 
Susitikime su Bartninkų Šv. apašt. Petro ir Povilo parapijos klebonu Alvydu Dvarecku aptaras senosios, per karą subombarduotos, Bartninkų bažnyčios likimas. Šiuo metu iš bažnyčios likę tik griuvėsiai, tačiau ji naudojama koncertas bei kitiems kultūriniams renginiams organizuoti.
 
Išvykos metu buvo aplankytas Vištyčio regioninio parko lankytojų centras, restauruojamas Vištyčio vėjo malūnas, kur apžiūrėjo sparčiai tvarkomą, atnaujintą, lankytojams pritaikysiamą Vištyčio malūną.
 
Kalvarijos miestelyje Kultūros paveldo departamento direktorius kartu su teritorinio skyriaus specialistais, Kalvarijos meru Vincu Plikaičiu ir Kalvarijos savivaldybės darbuotojais apžiūrėjo Kalvarijos sinagogų kompleksą, sudarytą iš žieminės ir vasarinės sinagogų bei Talmudo mokyklos pastatų. Buvo svarstomi numatomi sinagogų komplekso tvarkybos ar konservacijos darbai, galimas darbams skirtų lėšų kiekis. Šiuo metu aptvarkytas tik žieminės sinagogos pastatas - sutvirtinti pamatai ir įtrūkusios sienos, užtaisyti plyšiai, sutvarkyti fasadai, tarp jų ir pagrindinis simetriškasis, kurio kampuose stiebiasi bokšteliai.
 
Taip pat Departamento direktorius su specialistais lankėsi Kalvarijos krašto muziejuje, kur susipažino su jame pristatoma ekspozicija bei Kalvarijos apylinkių lankytojams siūlomomis pramogomis.
 
Marijampolėje su meru Povilu Isoda buvo trumpai aptarti tvarkybos darbai, vykdyti Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje bei tebevykdomi Pirmojoje miesto ligoninėje, kurioje šiuo metu įsikūrę senelių globos namai.
 
Vizito į Suvalkiją metu daug dėmesio skirta sakraliojo kultūros paveldo išsaugojimui, atnaujinimui bei pritaikymui didesniam lankytojų srautui ar platesnėms įveiklinimo galimybėms. Susitikimo su Departamento Marijampolės teritorinio skyriaus darbuotojais metu buvo diskutuojama apie skyriaus teritorijoje esančių kultūros paveldo objektų tvarkymo darbus, jų pritaikomumo bei patrauklumo lankytojams didinimo galimybes. Taip pat direktorius ir Departamento specialistai galėjo šiek tiek prisiliesti prie kultūrinio Marijampolės miesto gyvenimo – lankėsi jau šeštus metus menininko Ray Bartkaus ir meno atstovų iš Marijampolės, Londono bei Niujorko organizuojamame modernaus meno renginyje „MALONNY“.
 
Kultūros paveldo departamento direktorius dėkoja Suvalkijos savivaldybių vadovams bei specialistams, kurie kartu su Marijampolės teritorinio skyriaus specialistais sklandžiai ir operatyviai vykdo kultūros paveldo tvarkybos, išsaugojimo ir įveiklinimo darbus.
 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 07 - 01

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas