Titulinis
Projektų vykdymas
2019
2019 - 09 - 13

Europos paveldo dienas į Vilnių atskraidins Lietuvos žmonių su negalia sąjungos angelai

Kvietimas Angelų judėjimas, Vilnius 2019-3e7c74316cb7d9c244e2158ae3767090.jpg

Jau tradicine tapusios Lietuvos žmonių su negalia sąjungos meninės-socialinės interakcijos „Angelų judėjimai“ tikslas – atkreipti kultūros paveldo valdytojų, turizmo specialistų bei visuomenės dėmesį į galimybę pažinti, lankyti ir kitais būdais susipažinti su kultūros paveldo objektais kuo platesniam gyventojų ratui, taip pat ir žmonėms su negalia, taip formuojant pozityvų visuomenės požiūrį į tokius žmones, į jų poreikius ir siekius būti kuo pilnateisiškesniais visuomenės nariais.

Vilniuje angelai-akcijos dalyviai apsistos rugsėjo 19 d. 12-14 val. Akcijos metu angelais persirengę žmonės su negalia bei visi spontaniškai prisijungę prie jų žmonės keliaus maršrutu: Aušros vartai, Vilniaus Šv. Teresės bažnyčia (Aušros vartų g. 14), Lietuvos nacionalinė filharmonija, Aušros g. 5, Šv. Kazimiero bažnyčia, Didžioji g. 34, Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31.

Į Vilnių angelai atkeliaus iš Ukmergės, kurioje rugsėjo 18 d. 12-14 val. vykstanti interakcija judės šiuo maršrutu: Ukmergės kraštotyros muziejus (Kęstučio a. 9), Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčia (Kauno g. 1), Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia (Bažnyčios g. 8), Ukmergės Antano Smetonos gimnazija (J. Basanavičiaus g. 7), Ukmergės piliakalnis (Piliakalnio g. 5), kur vyks susitikimas su už turizmą, kultūros paveldą, infrastruktūros prieinamumą atsakingais Ukmergės raj. sav. vadovais ar atstovais/specialistais,  o taip pat ir vietos žmonėmis.    

Iš Vilniaus Europos paveldo dienų dvasią angelai skraidins į Kėdainius, kurioje rugsėjo 20 d. 11-13 val. eisena nuo Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19) nusidrieks maršrutu: Kėdainių rotušė (Didžioji g. 1), Šv. Juozapo bažnyčia (Radvilų g. 10), Didžiosios-Senosios g. sankryža, Daugiakultūris centras (Senosios Rinkos a. 12), Evangelikų reformatų bažnyčia (Senoji g. 1), Arnetų namas (Radvilų g. 21), Kėdainių rotušė, Didžioji rinkos aikštė prie paminklo Radvoloms „Skrynia“, kur vyks susitikimas su už turizmą, kultūros paveldą, infrastruktūros prieinamumą atsakingais Kėdainių raj. sav. vadovais ar atstovais/specialistais,  o taip pat ir vietos žmonėmis.    

Interakcijos angelų ir Europos paveldo dienų poveikį jau dabar galima pajusti Rokiškyje, kurio Šv. Apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namuose (Vytauto g. 35A) rugsėjo 3 d. - spalio 3 d. bus eksponuojama keliaujanti fotografijų paroda. Spalio 3 d.- 18 d. ši paroda sugrįš į Kėdainius, Daugiakultūrį centrą. Fotografijos stengiamasi visuomenei parodyti žmonių su negalia siekį pilnavertiškai dalyvauti socialiniame ir kultūriniame gyvenime, supažindina su neįgaliųjų gyvenimo ypatumais.

 Visi maloniai kviečiami prisijungti, renginių metu bus fotografuojama.

Projektą remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

 

Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas