Titulinis
Projektų vykdymas
2019
2019 - 09 - 18

Kviečiame į Europos paveldo dienų'19 renginius Rietave

Lankstinukas EPD 2019-beaa76492bffcfba23f4b1408a66283d.jpg

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus kartu su kitais partneriais rugsėjo 20 dieną, penktadienį, Rietave dvidešimtą kartą organizuoja Europos paveldo dienų renginius. Puikia tradicija tapusi kultūros paveldo aktualizavimo šventė! Ji kasmet pritraukia vis didesnį Rietavo savivaldybės  ugdymo įstaigų mokytojų, moksleivių ir kitų  dalyvių dėmesį. Ypač gyvo ir aktyvaus jų dalyvavimo laukiame šiais metais. Ir ne be pagrindo – šiųmetinės EPD pavadinimo  tezė „Pažink ir pramogauk“ byloja pati už save.

 

Kaip ir kitais kartais, renginys prasidės 10 val. vėliavų pakėlimu ir šventiniais sveikinimais prie buvusių Oginskio rūmų kolonados, kurios kaimynystėje nuo 2015 m. puikuojasi paminklas  Mykolo Kleopo Oginskio ir jo palikuonių atminimui. Po to projekto partneriai iš Baltarusijos visuomeninės  organizacijos  „Polonika-Lituanika“ atstovai pristatys choreografinį pasveikinimą „Polonezų ritmai kunigaikščių Oginskių  rezidencijos rūmų parteryje“. Iš svečių programos estafetę perėmę Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai, pristatys  spalvingą  akciją „Visa Lietuva šoka“. Jai pasibaigus, visi dalyviai vaizdingais atgimstančio parko takais patrauks į Jūros upės ir Jaujupio santakos kvartalą. Čia lauks improvizuotas parko istorijos pristatymas, diskgolfo ir šaudymo iš lanko turnyrai, pasijodinėjimas Rietavo žirgyno Žemaitukais ir Poni.

 

Po pietų, 13 val. Rietavo turizmo ir informacijos centro salėje prasidės XIV tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės, politinės veiklos pėdsakai“. Vadovaujant Lietuvos istorijos instituto LDK istorijos skyriaus vedėjai prof. dr. Ramunei Šmigelskytei-Stukienei, Lietuvos ir Baltarusijos istorikai, kultūrologai, muziejininkai pristatys naujausių Oginskių paveldo archyvinių tyrimų medžiagą, pateiks šią vasarą Lietuvoje ir Baltarusijoje surengtų ekspedicijų „Kunigaikščių Oginskių kultūros paveldo jungtys Lietuvos ir Baltarusijos kelyje“ apžvalgą.

 

Šventę užbaigs nuotaikinga Rietavo jaunimo organizacijos „Progresas“ ir Rietavo L. Ivinskio gimnazijos skautų baidarininkų fiesta rudenėjančiame Oginskių dvaro sodybos Malūno tvenkinyje.

 

Dėkojame už paramą  Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos ir visiems  šių prasmingų  renginių rėmėjams.

 

Vytas Rutkauskas,

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius

2019 09 18, Rietavas

Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas