Titulinis
Projektų vykdymas
2019
2019 - 09 - 20

Tauragė kviečia į Europos paveldo dienas

2019-09-20 EPD afiša Tauragė-9278f3c603a5b4d4638627d73ef2f036.png
Tauragės kultūros centras rugsėjo 20 d. kviečia visus į Europos paveldo dienų renginius. Tauragiškiai pristato savo miesto, buvusio ir išlikusio istorinių kelių ir valstybių paribių pašonėje, paveldą ir istoriją, akcentuodama jį kaip daugiakultūrį, jungusį savyje lietuvių, vokiečių, rusų, žydų (religiniu požiūriu – katalikų, evangelikų liuteronų, stačiatikių, judėjų) kultūras, tradicijas, papročius, gyvensenas.
 
Kas liko iš tų laikų Tauragėje, visiškai sugriautoje ir pakilusioje iš pelenų po abiejų XX amžiaus karų, kokius pėdsakus įspaudė čia gyvenusios tautos, kas jas vienijo ir skyrė, kaip viena kultūra papildė kitą – į šiuos klausimus nusprendę atsakyti šių dienų organizatoriai.
 
14 val. prasidedančiai ekskursijai autobusu po miestą vadovausiantis ilgametis kultūros paveldo tarnybos vadovas Edmundas Mažrimas pristatys čia gyvenusių tautinių mažumų gyvenimo ir veiklos pėdsakus: evangelikų liuteronų, katalikų bažnyčias, stačiatikių cerkvę, sinagogos vietą, šių bendruomenių kapines ir sunaikintų, užstatytų kapinių vietas, mokyklas, vaikų darželių vietas, žydų banką. Buvusioje Vokiečių gatvėje, kurioje telkėsi ši bendruomenė, bus ieškoma dar išlikusių šios tautinės mažumos ženklų. Rusų bendruomenė, kurios didžiąją dalį XIX a. pabaigoje sudarė pasienio, muitinės ir kitų valstybės įstaigų tarnautojai, bus siejama ir su išlikusiais administraciniais to laikmečio statiniais: pašto stoties, užeigos namų, buvusios muitinės pastatais.
Surasti šiuos ir kitus objektus, atsakyti į pateiktus klausimus – tai užduotys orientacinio žaidimo „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“ dalyviams. Komandai užsiregistravus ir nusifotografavus Europos paveldo dienų vėliavos fone bei nuotrauką įkėlus į programėlę, bus duotas startas maršrutui mobiliojoje aplikacijoje ACTIONBOUND. Užduotis – kuo greičiau surasti objektus, atlikti užduotis ir atsakyti į pateiktus klausimus. Žaidimas startuoja 16 val., finišuoja 18 val. Tauragės pilies kiemelyje.
 
                      18 val. daugiakultūrio krašto atspindžiais nušvis Tauragės moksleivių kultūros centro fotografijos studijos, vadovaujamos Juozo Petkevičiaus, krašto muziejuje „Santaka“ atidaroma paroda, nuausianti trapią giją tarp buvusio ir esamo, tarp to, kas pradingo ir išliko, tarp pastangų išsaugoti ir pasiektų rezultatų.
                     
Projektą remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Tauragės rajono savivaldybė.
 
 
 
 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas