Titulinis
Naujienos
2019 - 09 - 23

Tęsiamas Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro bendradarbiavimas – Lietuvos mokytojai dalyvaus kvalifikacijos tobulinimo seminaruose „Jėzuitai Lietuvoje: istorija ir paveldas“

index-3a2ea6ab830fd1ce033c7d209949e628.png

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos, 2019 m. rugsėjo 26 d. ir 2019 m. spalio 10 d. organizuoja 6 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo seminarus „Jėzuitai Lietuvoje: istorija ir paveldas“, skirtus įvairių dalykų bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojams. Seminarai sudaryti iš 2 dalių:  teorinė dalis – paskaita, praktinė dalis – pažintinis pasivaikščiojimas po temą atskleidžiančius Vilniaus nekilnojamojo kultūros paveldo objektus. Seminarai vyks Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B).

Prieš 450 metų prasidėjusi jėzuitų veikla yra viena ryškiausių Lietuvos visuomenės dvasinio, kultūrinio, intelektualinio ir edukacinio gyvenimo tradicijų. Be jos neįmanoma įsivaizduoti materialinio ir nematerialaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Renesanso, Baroko ir Apšvietos paveldo. Iki šiol menkai suvokta savita jėzuitų veiklos vieta XX a. moderniosios Lietuvos istorijoje.

Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai yra skirti:

•      Aptarti svarbiausius bendrosios jėzuitų tapatybės ir misijos bruožus bei konkrečiai išryškinti ir apibendrinti jėzuitų indėlį į Lietuvos civilizacinę raidą, ypatingą dėmesį skiriant istoriografinių klišių ir mitų bei vadovėlinių teiginių reflektavimui ir naujausiais tyrinėjimais pagrįstų įžvalgų bei interpretacijų formulavimui.

•      Formuoti jėzuitų veiklos Lietuvoje, kaip integralaus Vakarų Europos lotyniškosios civilizacijos ir dvasinės kultūros segmento, suvokimą, jėzuitų pavyzdžiu atskleidžiant ankstyvųjų Naujųjų laikų Europos istorinius procesus ir gyvenimo realijas.

•      Pasitelkus konkrečius jėzuitų paveldo pavyzdžius, pristatyti ir interpretuoti išskirtinės vertės Lietuvos paveldo objektus bei atskleisti jų panaudos galimybes mokymo procese.

Seminarus ves dr. Liudas Jovaiša – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros docentas. 

Seminarai nemokami, jų metu gali būti fotografuojama. Prašome pasirūpinti šiltais rūbais ir patogia avalyne pažintiniams pasivaikščiojimams po Vilnių.

Projektą remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos 

 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 09 - 23

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas