Titulinis
Naujienos
2019 - 10 - 10

Tarpinstitucinis susitikimas dėl Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinio pašto pastatų

IMG_20191010_112226-bc506e0ccdd50643dcaa53fdc6f27292.jpg
Spalio 10 d., ketvirtadienį Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius ir specialistai susitiko su AB „Lietuvos paštas“, VĮ „Turto bankas“ ir LR Susisiekimo ministerijos atstovais.
 
Susitikimo metu buvo svarstomi tolimesni veiksmai dėl Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje esančių centrinio pašto pastatų. Šiuo metu pastatai yra atlaisvinami, centriniai pašto skyriai keliasi į naujas patalpas. Šių metų spalio mėnesį AB „Lietuvos paštas“ skelbs aukcioną ir ieškos investuotojų, norinčių įsigyti Vilniaus,  Kauno ar Klaipėdos centrinio pašto pastatus. Kol kas pastatų valdytojai nėra gavę jokių konkrečių pasiūlymų.
 
Tarpinstitucinio susitikimo dalyviai aptarė galimus pastatų panaudojimo variantus, jų pritaikomumo galimybes, infrastruktūros klausimus. Daug dėmesio buvo skiriama geriesiems užsienio šalių paveldosauginių pašto pastatų panaudojimo pavyzdžiams.
Kultūros paveldo departamentui nerimą kelia tiesioginei pašto veiklai nebenaudojamų statinių priežiūra, ypač žiemos metu. Baiminamasi, kad nenutiktų incidentai, kaip šių metų žiemą Kauno pašte plyšus šildymo sistemos vamzdžiams buvo užlietos patalpos ir apgadintos sienos.
 
Ypač didelis dėmesys buvo skirtas Klaipėdos pašto pastatui, kurio perdangos ir interjeras yra mediniai.
 
AB „Lietuvos paštas“ ir susisiekimo ministerijos atstovai buvo informuoti apie reikalavimus, taikomus paminklo ir kultūros paveldo statusą turintiems statiniams. Gautas užtikrinimas, kad pastato valdytojai stebės statinių būklę ir, esant reikalui, informuos Kultūros paveldo departamentą.
Paskutinį kartą redaguota2019 - 10 - 10

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas