Titulinis
Europos žydų kultūros dienos
2014
2014 - 09 - 18

Žydų kultūros dienos Pandėlio gimnazijoje

Resized-W4IW5-a27dc9c7119452af8eb272cff262fb07.jpg
Projekto ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida", finansuojamo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, tikslas – ugdyti jaunimo pagarbą krašto istorijai, toleranciją kitų tautų žmonėms.
 
Žydų kultūros dienoms paminėti Pandėlio gimnazijoje surengtas edukacinių renginių ciklas.
 
Didžiulio susidomėjimo sulaukė edukacinis–orientacinis žaidimas ,,Jie gyveno Pandėlyje". Dalyviai gavo žemėlapius, kuriuose buvo sužymėti objektai, susiję su žydų gyvenimu Pandėlyje, reikėjo surasti objektus ir išspręsti kryžiažodį. Didelis būrys mokinių kartu su auklėtojomis pasklido Pandėlio gatvėmis, stebindami miestelio gyventojus.
 
Surengėme šaškių-šachmatų turnyrą, kadangi apklausę pandėliečius, sužinojome, jog tai buvo vienas iš mėgstamiausių žydų užsiėmimų.
 
Kitą dieną vyko edukacinis renginys ,,Pažinkime žydų tautos kultūrą". Gimnazijos aktų salėje buvo parengta karpinių paroda. Renginio metu buvo skaitomas pranešimas ,,Moterys judaizme", žiūrimas filmas ,,Žydės moterys" (filmo autorius Paulius Ignatavičius), žydų tautos vestuvinį šokį šoko ateitininkės, o ,,Jaunųjų šeimininkų" būrelio mergaitės visus vaišino žydų tautos valgiais. Pabaigoje visų laukė apdovanojimai – aktyviausi projekto dalyviai buvo apdovanoti kelione į Vilnių, aplankant Valstybinį Gaono muziejų.
 
Projekte dalyvavo daugiau kaip 200 dalyvių. Projektą padėjo įgyvendinti mokytojos Rima Žėkienė, Eglė Glemžienė, Vaiva Kubilienė, Aušra Viduolienė, direktoriaus pavaduotoja Sandra Čibinskaitė.
 
Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 12 - 08

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas