Titulinis
Projektų vykdymas
2020
2020 - 12 - 22

Leidybos projektas. Trakų Vokės dvaro sodyba aktyviai rengiasi būsimų jaunųjų lankytojų priėmimui – patraukliu formatu išleistas tam skirtas informacinis leidinys

PL-13 Virselis-a244fe3907ccff0c5d41cf930958b82c.jpg
VšĮ „Trakų Vokės dvaro sodyba“ vykdė leidybos projektą, skirtą vieno gražiausių Lietuvoje – nacionalinės reikšmės kultūros paveldo objekto – Trakų Vokės dvaro sodybos (unikalus kodas KVR 24972) žinomumui didinti.  Dvaro rūmus ir jį juosiantį nuostabų kraštovaizdžio architekto E. Andre parką šiltuoju sezonu lanko daugybė smalsių turistų,  didžioji jų dalis yra Lietuvos gyventojai, siekiantys pažinti savo kraštą, besidomintys istorija ir architektūra. Pasak knygos autorių, suaugusieji įprastai domisi dvaro istorija, garsiosios Tiškevičių giminės likimu, dvaro perspektyvomis, tuo tarpu jaunimo ir mažųjų lankytojų iki šiol neturėta kaip proaktyviai įtraukti į paveldo pažinimo procesą. "Todėl siekėme parengti ir išleisti gidą, kuris padėtų jaunimui savarankiškai tyrinėti rūmus ir parką, o vaikams parengėme specialų mažyliams priimtinu formatu paruoštą dvaro pažinimo knygelę. Draugiškas mažiesiems knygos formatas padės pritraukti ateinančių metų lankytojus, vaikams suteiks paprastai suvokiamų žinių apie dvaro istoriją", - sako leidinio autoriai.
 
Nors šiais metais nebuvo galimybių kviesti lankytojų į rūmus, naujoji knygelė jau pasitarnavo objekto žinomumo didinimui – knygelė jau pristatyta edukatoriams ir šeimų ekskursijų organizatoriams, kurie su nekantrumu laukia galimybės organizuoti grupines ekskursijas ir edukacijas dvaro sodyboje. Vykdytu projektu pasiektas dar vienas, ne mažiau svarbus tikslas – dirbant sudėtingomis sąlygomis paskatintas specialistų bendradarbiavimas, sužadintas būsimų lankytojų smalsumas. Leidinys jų lauks ateinančiais metais Trakų Vokės dvaro sodyboje.
 
Projektą rėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
 
Paskutinį kartą redaguota2021 - 04 - 26

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas