Titulinis
Projektų vykdymas
2014
2014 - 10 - 16

Lentvario dvaras taps „dūšelių“ prieglobsčiu

Resized-YS6TT-f36f8590719dc8592ba7aa15d150dcb3.jpg
Lentvario dvaro sodyba su parku – unikalus, ypatingą kultūrinę ir istorinę reikšmę turintis ir į kultūros vertybių registrą įtrauktas paminklas. Peizažinį parką šiems rūmams sukūrė žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su komanda. Tai dvarą daro reikšmingą ir už Lietuvos ribų, kadangi architektas yra prisidėjęs prie daugybės viešų ir privačių parkų sukūrimo visame pasaulyje. Lietuvoje jis apsilankė pačioje XIX a. pabaigoje ir čia grafų Tiškevičių užsakymu sukūrė keturis parkus jų rezidencijose. Visgi net būdamas išskirtinės svarbos Lietuvos kultūrai, dvaras yra labai prastos būklės – jis griūva, dega, nebeturi langų, į jį nuolat yra įsilaužiama.
 
Tačiau net apleisti ir ilgus metus niokojami dvaro rūmai nepraranda savo didybės ir žavesio bei prašosi būti globojami. Todėl spalio 25 d. 17.30 val. rudeniniams lapams spalvinant parką, grupės "Skylė" nariai ketina dar sykį atkreipti visuomenės dėmesį į dvarų padėtį Lietuvoje. Bendradarbiaudami su Kultūros paveldo departamentu bei jaunimo organizacija „Lentvario parko renesansas" jie kviečia į muzikinę kelionę „Dūšelės Lentvario dvare". Jos metu pamatysite, kaip dvaro ansamblis atrodo šiuo metų laiku, prisiminsite dvaro istoriją, vaikščiosite keliais, kuriais seniau vaikščiojo grafai ir grafaitės, klausysitės įdomių pasakojimų ir šių dienų siaubo istorijų, o viso žygio metu jus lydės muzikiniai atokvėpiai.
 
Kelionę „vainikuos" akustinis grupės "Skylė" ir choro "Gentis" koncertas, kuriame atlikėjai pristatys naujas dainas iš dar tik ruošiamos „Dūšelių" programos, pasakojančios apie sielos kelionę anapus. Vakarą šildys ir dvaro parko dvaseles ramins žvakių liepsnelės, kurių prašoma atsinešti ir žiūrovus. Taip pat bendrą muzikinį vakaro audinį kurs grupės „Miglaukas" ir „Midula".
 
Programa:
17.30 Ekskursija po Lentvario dvaro parką. Ekskursijos dalyviai kviečiami rinktis prie įvažiavimo į Lentvario dvaro sodybą. Žmonių skaičius ribotas, būtina registracija (info@lpr-lt.org).
19.00 Koncertas
 
Vedliai:
Grupės "Skylė" nariai,
choras "Gentis",
grupė "Midula",
grupė "Miglaukas",
Jaunimo organizacija „Lentvario parko renesansas"

Renginys nemokamas.
 
Renginį iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas
Paskutinį kartą redaguota2014 - 10 - 23

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas