Titulinis
Projektų vykdymas
2014
2014 - 10 - 14

J. Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių darbų paroda

Resized-TD1Q1-74879c2fb8936b0ce29c64f6f343ad47.jpg
Spalio 22 d. 17.30 val. Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje (S. Konarskio 37/2, Vilnius) vyks tapybos, piešimo ir fotografijos darbų parodos atidarymas. Parodoje pristatomi įdomiausi moksleivių darbai, atlikti vasaros praktikos metu.
 
Šią vasarą trys Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių grupės kartu su Vilniaus dailės akademijos projekte „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse" dalyvaujančiais mokytojais turėjo galimybę stebėti XX a. pradžios antkapinės skulptūros restauravimo procesą (restauratorius doc. Saulius Milašius ir VDA studentai), susipažinti su betoninių skulptūrų modeliavimo ir tvarkymo subtilybėmis, technologija ir fiksuoti kapinių vaizdus piešiniuose, tapybos darbuose ir fotografijose. Siekiant moksleivius ir studentus geriau supažindinti su senųjų kapinių istorija, menine raiška ir paveldosaugos problemomis buvo organizuojami edukaciniai pašnekesiai-ekskursijos (vadovė dailėtyrininkė dr. Dalia Klajumienė), kurių metu buvo pateikiami ne tik istoriniai faktai, bet ir atskleidžiama XIX–XX a. I pusės antkapinių skulptūrų plastikos raida, įvardijami garsiausi Vilniuje dirbę šios srities meistrai, atkreipiamas dėmesys į naudotas skirtingas medžiagas paminklams kurti, jų specifinę meninę raišką ir kiekvienos medžiagos ar formos unikalumą, į kurį specialistai atsižvelgia parinkdami kultūros vertybės saugojimo metodiką.
 
Parodoje pristatomi įdomiausi moksleivių tapybos, piešimo darbai, fotografijos. Moksleivių piešimo praktikai vadovavo mokytojas Donatas Jankauskas, tapybos – Violeta Laužonytė, fotografijos – Aurelija Maknytė. Jie ir padėjo atsirinkti parodai skirtus darbus. Fotografijos studijas pasirinkę moksleiviai Bernardinų kapinėse lankėsi net du kartus – vasarą ir rudenį. Tai atsispindi ir parodai atrinktuose eksponatuose.
 
Paroda veiks iki gruodžio 1 d.
Darbo laikas: I-V 15:00 – 20:00, VI 10:00 – 16:00
 
Projektą „Kultūros paveldo aktualinimo, tyrimo ir saugojimo pamokos senosiose Vilniaus kapinėse" rengia Vilniaus dailės akademija (partneris – Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla).
Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
Paskutinį kartą redaguota2014 - 10 - 23

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas