Titulinis
Naujienos
2022 - 05 - 03

Kviečiame prisidėti prie paramos Ukrainos kultūrai ir kultūros paveldui

veliava-c5063d9d7e8d1b727aaa8eae4981e959.png
Ukrainos kultūros ir informacijos politikos ministerija išplatino pranešimą, kuriame kreipiasi į Europos Tarybos Kultūros, paveldo ir kraštovaizdžio valdymo komiteto (CDCPP) narius, dėkoja už pastangas ir įsipareigojimus remti Ukrainos kultūrą, jos paveldą, už pagalbą įveikiant karo keliamas grėsmes. Taip pat prašoma aukoti į Ukrainos valstybinės meno ir meninio ugdymo agentūros akcinėje bendrovėje „Oschadbank“ („Valstybinis taupomasis bankas“, Ukraina) atidarytą sąskaitą.
 
Kaip teigiama Ukrainos kultūros ir informacijos politikos ministerijos vardu Europos integracijos reikalų viceministrės Katerynos Chuyevos pasirašytame pranešime, 2022 m. vasario 24 d. Rusijos federacija į Ukrainos teritoriją pradėjo plataus masto invaziją, kurią lydi žiaurių karinių nusikaltimų ir nusikaltimų prieš žmogiškumą virtinė. Rusijos ginkluota agresija sukelia masinį Ukrainos civilinių objektų naikinimą, ypač žalojamos šalies kultūros įstaigos ir kultūros paveldo objektai, menininkai netenka galimybės ne tik užsiimti profesionalia veikla ir kūryba, bet taip pat kyla grėsmė prarasti ir šiuolaikinius meno kūrinius, kuriuos sukūrė dabartiniai Ukrainos menininkai.
 
Atidarytoje sąskaitoje iš fizinių ir juridinių asmenų siekdama labdarai rinkti lėšas užsienio ir nacionaline valiuta. Lėšos, gautos į šią sąskaitą, bus naudojamos šiems poreikiams:
● kultūros paveldo ir kultūros vertybių išsaugojimui ir atkūrimui;
● kultūros įstaigų paramai, kultūros profesionalams ir menininkams;
● kultūros srities švietimo įstaigų paramai;
● kūrybinių industrijų paramai;
● dėl karo veiksmų ar sabotažo sunaikintos, sugadintos ar kitaip paveiktos informacinės veiklos – televizijos ir radijo transliacijų,  – paramai.
 
Informacija apie oficialią specialiąją sąskaitą:
SWIFT: COSBUAUKKIE
BENEFICIARY’S BANK: Branch #10026/0143 JSC “Oschadbank”, Ukraine, Kyiv
BENEFICIARY: the State Agency of Ukraine on Arts and Artistic Education
Ukraine, Kyiv, 01001
Borysa Grinchenka str., 1.
IBAN UA263226690000025236300755566.
Į šią sąskaitą prašome aukoti lėšas Ukrainos kultūrai ir kultūros paveldui, kuriam didelę žalą padarė ir tebedaro Rusijos agresija.
 
„Per CDCPP bendradarbiavimo metus tapome draugiška šeima, turinti bendrų tikslų ir demokratinių pažiūrų. Todėl nuoširdžiai tikiuosi jūsų paramos, kai mums jos reikia labiau, nei bet kada. Už bet kokią tikslinę auką, skirtą paremti Ukrainos kultūrą, paveldą ir kūrybines bei kultūros  industrijas, būsime labai dėkingi“, – kreipimesi rašo Europos integracijos reikalų viceministrė Kateryna Chuyeva.
Paskutinį kartą redaguota2022 - 05 - 03

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas