Titulinis
Naujienos
2022 - 09 - 06

Projektinė veikla. Daunoravos dvaro šventė – duoklė dvarų kultūros paveldui ir čia gyvenusiai latvių bendruomenei

DAUNORAVOS DVARO ŠVENTĖ (9)-bb3d4af18ea798f3cd99d668080a08c2.png
 Rugsėjo 10 d. 12 val. Daunoravos dvarvietėje (Daunoravos k., Joniškio r.) jau antrą kartą pamečiui vyks Daunoravos dvaro šventė, aktualizuojanti Daunoravos dvarą kaip Žiemgalos krašto dvarų kultūros ir vienos didžiausių Lietuvos latvių bendruomenių – dundurniekų – gyventą ir gyvenamą vietą, jų kultūros paveldo simbolį. Šventėje įvairiomis veiklomis skleisis dvaro istorija ir teatralizuotos įvairių laikmečių legendos, čia gyvenusių latvių papročių fragmentai, dvaro kaip savito turizmo objekto, aktualaus ir Latvijai, sklaidos kelias. Renginyje vyks vietos kaimų bendruomenių gaminių mugė, senųjų amatų dirbtuvės, mokančios pasigaminti vietos dirbinių, siejamų su mišrios lietuvių-latvių vietos bendruomenės tradicijomis, dvaro istorinių simbolių kūrybos edukacijos. Šventėje muzikuos lietuvių ir latvių folkloro ansambliai, vyks tematiką atitinkančios tradicinės ir modernios muzikos programos, šokiai, dvaro pramogos ir žaidimai, lietuvių ir latvių kulinarinio paveldo degustavimas.          
      Šventę organizuoja Joniškio kultūros centras, partneriai – Žiemgalos kultūros draugijos Joniškio skyrius, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, Žagarės kultūros centras, Daunoravos kaimo bendruomenė, Joniškio r. savivaldybės Satkūnų seniūnija. Šventę iš dalies remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Joniškio rajono savivaldybė.
Paskutinį kartą redaguota2022 - 09 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas