Titulinis
Naujienos
2022 - 09 - 07

Europos paveldo dienose – dėmesys ir autentiškiems Kauno tarpukario interjerams

petrausku muz-6eeceae76f183d45d739ea3be56441fb.jpg
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31, Kaunas) rugsėjo 15 d., 16.45 val. vyks Europos paveldo dienų 2022 Kauno apskrityje atidarymas. Po atidarymo susirinkusiųjų lauks ekskursija „Petrauskų namų turtai“, kurios metu bus gilinamasi į čia gyvenusių garsių muzikų Kipro ir Miko Petrauskų namų eksterjero ir interjero detales, jų pokyčius, vykusias restauracijas ir jų metu išsaugotas pastato vertingąsias savybes. Sužinosime, kaip keitėsi namo planas, pritaikant jį muziejaus reikmėms, žvilgtelsime į fondų patalpas, apsilankę autentiškame Kipro Petrausko bute, pamatysime restauruotą interjerą, kuriame gimsta lietuviškų dizaino tradicijų ir art deco sintezė. Šia ekskursija siekiama visuomenei pristatyti tvarų kultūros paveldą per sėkmingai įvykdytus, ar dar vykstančius kultūros paveldo objektų restauravimo ir tvarkymo pavyzdžius, atkreipiančius dėmesį į kultūros paveldo objektų tvirtumą ir ilgaamžiškumą.
 
Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, Kaunas) rugsėjo 14 d., 18 val. bus surengta pažintinė paskaita „Tarpukario miestiečių interjerai: tarp modernumo ir tradicijų“ (pranešėja dr. Aistė Dičkalnytė), edukacinė paskaita „Medinių dirbinių restauravimas: ką galima pasidaryti patiems ir kada kreiptis į specialistą ?“ (pranešėjas Kauno kolegijos lektorius, baldų restauratorius Aurelijus Blažinauskis) ir ekskursija po Kauno apskrities viešosios bibliotekos pastatą K. Donelaičio g. 8 „Senieji Prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir rūmų pirmininko butas juose“.
 
Rugsėjo 15 d., 11 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) „Kaunas 2022“ architektūros ir paveldo programa „Modernizmas ateičiai“ komanda surengs seminarą, skirtas pastatų, kurie yra kultūros paveldo objektai, prieinamumo iššūkiams bei galimiems sprendimo būdams identifikuoti. Seminaro metu bus pristatomi gerieji pavyzdžiai, kalbama apie dilemas, susijusias su universalaus dizaino architektūroje paieškomis. Seminaro pabaigoje numatoma apibendrinamoji diskusija su auditorija. Seminarą moderuos Paulina Tota-Stawarczyk ir Martyna Bednarz iš Lenkijos.
 
Prie privataus gyvenamojo namo, Minties Rato g. 24, Kaune, rugsėjo 17 d. 18.30 val. įvyks projekto „Sutelktinio finansavimo galimybės paveldo išsaugojimui“ rezultatų pristatymas. Kartu su partneriais „Kaunas 2022“ vykdo projektą, kurio metu siekiama sutelktinio finansavimo pagalba finansuoti frezavimo peiliukų gamybą, kuriais būtų galima išpjauti tipinių profilinių Kauno Žaliakalnio medinių namų dailylentes. Tai būtų konkreti pagalba medinių namų gyventojams, kurie galėtų pasigaminti reikiamo profilio ir rajonui būdingas dailylentes, kurių šiuo metu negalima įsigyti rinkoje. Renginio metu bus pristatomi ne tik patys peiliukai, bet ir už surinktas lėšas bus išpjautos ir nudažytos naujos lentos, kurios pakeis susidėvėjusiais medinio pastato fasado dalis.
 
Nemuno krantinėje, Dievogalos g. (dviračių takas už „Viada“ degalinės), Zapyškyje, Kauno rajone, rugsėjo 18 d., 11 val. įvyks nuotaikingas grupės „Happyendless“ koncertas žemkasėje „Nemuno 7“. Kultūros laivas „Nemuno7“ – originalus žemkasės, naudotos upės vagai Nemune gilinti, pavadinimas. Statyta tuometinėje Čekoslovakijoje 1965 m., dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos ji nebegali būti naudojama pagal tiesioginę paskirtį. Įdomu tai, kad užuot objektą sunaikinus, pasirinktas tvaresnis sprendimas – suteikti jam naują vaidmenį ir transformuoti į kultūrinę erdvę, kviečiančią apmąstyti vandens temą iš meno, istorijos ar mokslo perspektyvos. Transformuota žemkasė Zapyškyje, kairiajame Nemuno krante įsikūrė 2022-ųjų pavasarį. Tai puikus tvaraus paveldo panaudojimo menui ir kultūrai pavyzdys. Organizuojamas koncertas simboliškai vainikuos Europos paveldo dienų renginių ciklą Kauno rajone. Spalvingi Europos paveldo dienų renginiai įvyks Renginiai Raseinių, Prienų, Kaišiadorių, Kėdainių, Jonavos, Kauno rajonuose ir Birštono mieste.
 
Išsamiau apie Kauno regiono EPD renginius:
http://kpd.lt/epd2022/kauno-regionas/
 
KPD informacija
EPD atidarymo Kauno regione dieną lankytojų lauks pažintis su M. ir K. Petrauskų namų interjeru. Ramūno Guigos nuotrauka
 
Paskutinį kartą redaguota2022 - 09 - 07

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas