Titulinis
Naujienos
2022 - 09 - 12

Projektinė veikla. Rugsėjo 15 d., 17 val., kviečiame dalyvauti Europos paveldo dienoms skirtoje paskaitoje–diskusijoje „Nuo sinagogos iki Audiovizualiųjų menų centro“.

sinagoga final2-83126c2bf4b7054e8a267428dce13e8e.jpg
Projektinė veikla. Rugsėjo 15 d., 17 val., kviečiame dalyvauti Europos paveldo dienoms skirtoje paskaitoje–diskusijoje „Nuo sinagogos iki Audiovizualiųjų menų centro“.
 
Paskaitos–diskusijos pranešėjai: Vilmantas Dunderis (istorikas, muziejininkas), Vilma Jenčiulytė (istorikė, muziejininkė), dr. Margarita Janušonienė (dailės istorikė, paveldosaugininkė, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ekspertė), Audronė Kaušinienė (restauratotė). Renginį moderuoja: Rugilė Švirinaitė (muziejininkė).
 
Restauruotoje senojoje Alytaus sinagogoje, kurioje įsikūręs Audiovizualiųjų menų centras, paveldo apsaugos specialistai, restauratoriai  ir muziejininkai skaitys pranešimus apie pastato ir jame esančios sienų tapybos konservavimo ir restauravimo  darbus, iškilusius iššūkius, supažindins su objekto išskirtine verte, prisiliečiant prie Alytaus žydų istorijos bei susiejant su platesniu unikalios žydų kultūros kontekstu, diskutuos apie šio objekto tausojančio ir tvaraus panaudojimo galimybes, pritaikant šiandienos kultūros reikmėms.
 
2022 metų Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ renginiai atliepia  šiandien ypač aktualią „Tvarus paveldo“ temą. Renginių tikslas – geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti, tausoti ir išradingai naudoti.
 
Naujai atgimusi Alytaus sinagoga, tapusi Audiovizualiųjų menų centru – puikus tvaraus kultūros paveldo pavyzdys. Iš seno, apleisto ir akyse griūvančio, vertingą ir neįkainojamą istorinę, kultūrinę atmintį savyje talpinančio pastato tampanti atvira, šiuolaikine ir visuomenei patrauklia erdve. Čia ne tik pristatomi praėjusių laikmečių ženklai, supažindinama su pastato ir miesto istorija, bet tuo pačiu kuriamos naujos visuomenei aktualios ir įtraukios veiklos.
 
Renginio organizatoriai: Alytaus kraštotyros muziejaus Audiovizualiųjų menų centras, muziejininkė-konsultantė Lina Valaitytė, (8 315) 49927, el. p. lina.valaityte@alytausmuziejus.lt
 
Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Paskutinį kartą redaguota2022 - 09 - 12

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas