Titulinis
Naujienos
2022 - 11 - 15

„FIXUS Mobilis“ apžvelgia pirmąjį veiklos etapą

FIXUS renginys 11-24-b00d8501163bfbf85a5f6eb8fe3a0183.png
„FIXUS Mobilis“ – savo keliamais tikslais ir darbo metodais novatoriškas ir išskirtinis paveldo priežiūros projektas Lietuvoje – rengia paveldo bičiulių susitikimą Vilniuje. Lapkričio 24 d. įvyks viešas renginys, kuriame FIXUS komanda pasidalins besibaigiančio pirmojo veiklos etapo iššūkiais ir sėkmėmis, pasiekimais ir atradimais. Pranciškonų vienuolyne (Pranciškonų g. 1/Trakų g. 9) 13 val. vyksiančiame renginyje „FIXUS Mobilis“ komanda supažindins su pirmų trejų projekto veiklos metų rezultatais.
Jei norite gyvai išgirsti, kaip mobiliosioms komandoms ir projekto vadovėms sekėsi kloti lietuviškos prevencinės paveldo priežiūros sistemos pamatą, užpildykite dalyvio anketą šiuo adresu: https://forms.gle/sN9xvm2TQNnCqz596. Negalinčių atvykti į renginį gyvai, laukiame prisijungiant nuotoliu.
            Ambicingi projekto uždaviniai jau beveik pasiekti: apie juos kalba atrinktų, aplankytų, sutvarkytų objektų statistika, surengti mokymai ir konsultacijos, skaičiais nesusumuojami, bet nuoširdūs valdytojų atsiliepimai, motyvuojantys toliau tęsti darbus. Pasiteisino „FIXUS Mobilis“ sukurta objektų atrankos sistema: pirmajam veiklos laikotarpiui numatytas paraiškų skaičius buvo pasiektas šios vasaros viduryje. Atrinkti objektai išsidėstę po visus Lietuvos regionus, į FIXUS kreipėsi tiek privatūs, tiek juridiniai objektų valdytojai, įsitraukė ir rajonuose dirbantys paveldosaugininkai. Pastatų savininkus labiausiai džiugino prevencinės priežiūros specialistų profesionalumas, objekte ir laboratorijoje atliekami tyrimai bei smulkūs priežiūros darbai, kurių patys savininkai nepajėgtų atlikti ne tik dėl žinių, bet ir dėl įrangos ir įgūdžių trūkumo.
            Į daugelį paveldo prevencinės priežiūros klausimų valdytojams atsako po FIXUS darbų jiems pateikiama ataskaita. Taip pat ji naudinga žvelgiant į ateitį: išsamiai statinio būklę aprašantis dokumentas naudingas ir darbus planuojant, ir finansavimo tvarkybos darbams ieškant.
            „FIXUS Mobilis“ renginį priglausiantis Pranciškonų vienuolynas – vienas iš projekto objektų, taip pat vienas iš gausaus Vilniaus objektų sąrašo. Vėlyvojo baroko statinys sostinės senamiestyje į FIXUS sąrašą buvo atrinktas šį pavasarį.
 
 Projekte dirba vienuolika prevencinės priežiūros specialistų, kurie sudaro tris mobiliąsias komandas. Komandos statinius apžiūri, paima mėginius tyrimams, o vėliau sugrįžta atlikti priežiūros darbų. „FIXUS Mobilis“ dirba įvairiausios paskirties ir konstrukcijų pastatuose: tai plytų ir akmens mūriniai, mediniai ir net molio statiniai, atliekantys gyvenamąją, administracinę, ūkinę paskirtį. Komandų nariai per tris projekto veiklos metus prevencinės priežiūros mokėsi Rumšiškėse, atnaujino aukštalipių įgūdžius ir keitėsi praktinėmis žiniomis su partneriais Norvegijoje.
„FIXUS Mobilis“ įgyvendina Kultūros paveldo centras ir Kultūros infrastruktūros centras. Projektas finansuojamas iš 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos: www.fixusmobilis.lt  
 
Paskutinį kartą redaguota2022 - 11 - 15

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas