Titulinis
Projektų vykdymas
2014
2014 - 10 - 20

Pandėlio gimnazijos mokiniai lankėsi Valstybiniame Gaono muziejuje

Resized-P5WWQ-f00eeab5bc60159a770c1361f61237d6.jpg
Aktyviausi projekto ,,Pandėlio žydų kultūrinio paveldo išsaugojimas ir sklaida", finansuojamo Kultūros paveldo departamento, dalyviai vyko į ekskursiją Vilniuje. Buvo aplankytas Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Nacionalinis muziejus.
 
Gaono žydų muziejuje mokiniai susipažino su žydų krašto kultūra, tradicijomis, dalyvavo edukacinėje programoje „Kas slypi už kampuotų rašmenų?". Mokiniai susipažino su hebrajų abėcėle. Buvo duota užduotis išversti žodžius iš hebrajų kalbos į lietuvių kalbą. Teko gerokai pasukti galvas, kol užduotį pavyko atlikti. Tiek istorija, tiek žydų savita kultūra, menas, raštas mokiniams buvo mažai tyrinėti, mažai žinomi, todėl džiaugiamės gavę galimybę geriau pažinti žydų kultūrą.
 
Valdovų rūmuose edukacinės programos ,,Karyba" metu mokiniai susipažino su LDK naudota ginkluose (kirviai, kalavijai, strėlės, arbaletai), to meto karvedžiais, vedusiais karius į mūšius.
 
Pažintinės kelionės metu susipažinome su žydų tautos kultūra, pagilinome žinias apie Lietuvos karybą.
 
Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė,
7 b klasės auklėtoja Rima Žėkienė
Gaono žydų muziejuje mokiniai susipažino su žydų krašto kultūra, tradicijomis Gaono žydų muziejuje mokiniai susipažino su žydų krašto kultūra, tradicijomis Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ''Kas slypi už kampuotų rašmenų?'' Buvo duota užduotis išversti žodžius iš hebrajų kalbos į lietuvių kalbą Buvo duota užduotis išversti žodžius iš hebrajų kalbos į lietuvių kalbą
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 10 - 23

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas