Titulinis
Naujienos
2011 - 01 - 11

Istorinio Sklandytojų slėnio gynėjui – etikos sargų nuosprendis

KPD 800x800-f1d88af9cd9d6fe30ee987e5eded48c3.jpg
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, jog Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas, gindamas viešąjį interesą, kad nebūtų užstatytas privačiais namais ypatingos vertės kraštovaizdis – Nemuno šlaitas ir slėnis už Kulautuvos – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimo įstatymą.
 
Asociacijos "Lietuvos aeroklubas" prezidentas, sklandymo sporto meistras V. Karčiauskas dalyvavo Kultūros paveldo departamento Vertinimo tarybos posėdžiuose. Paveldosaugininkas liudijo apie jam žinomą svarbią vietą, kur vyko reikšmingi Lietuvos aviacijai įvykiai.
 
Sklandytojų slėniu vadinama vietovė Kauno rajone yra kultūros paveldo objektas, saugomas valstybės. Tarpukariu bei 1942-1957 metais čia veikė Lietuvos pagrindinė ir viena pirmųjų sklandymo bazių. Praėjusio šimtmečio pirmoje pusėje joje sklandė, dirbo instruktoriais ir kūrė pirmuosius sklandytuvus įžymūs Lietuvos sklandymo pradininkai. Čia pasiekta keletas Lietuvos rekordų. Būtent čia pirmą kartą Lietuvoje panaudotas mechaninis agregatas sklandytuvams iškelti į 300-400 m. aukštį.
 
Lietuvos aeroklubas Sklandytojų slėnyje neturi kitokių interesų, tik siekį išsaugoti nesudarkytą gamtos kampelį, kuriame buvo kuriama lietuvių tautos aviacijos istorija. Beje, ir VTEK sprendime joks aeroklubo interesas nenurodytas.
 
Kultūros paveldo departamentą pribloškė šis VTEK sprendimas. Direktorei Dianai Varnaitei toks formalus požiūris atrodo nesuvokiamas: "Išeina taip, kad valstybės tarnautojas, profesionalus paveldosaugininkas, matydamas grėsmę paveldui, turi tylėti, neginti valstybės ir visuomenės intereso. Ypač keista, kai palygini VTEK operatyvumą dėl V.Karčiausko su nedėmesingumu liūdnai pagarsėjusios KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos Irenos Vaškelienės atveju".
 
Kauno visuomenininkai prieš porą metų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl šios valstybės tarnautojos veiksmų, kuriais painiojami viešieji ir privatūs interesai. Kai paaiškėjo, kad I.Vaškelienės tvirtintą Kauno naujamiesčio apsaugos reglamentą rengė jos vyras A.Vaškelis, o konsultantė buvo pati I.Vaškelienė, į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi ir Kultūros paveldo departamentas. "Tai padarėme dar prieš pusmetį, tačiau šios valstybės tarnautojos elgesys etikos sargų neįvertintas iki šiol. O juk I.Vaškelienė, skirtingai nuo Vito Karčiausko, savo veiksmais valstybės tarnyboje atstovavo ne viešąjį, bet grupės asmenų ar savo šeimos interesus," – nuostabos neslepia Diana Varnaitė.
 
Kontaktinis asmuo – Jolanta Miškinytė
Kultūros paveldo departamentas
Vyr. specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: (8 5) 273 42 36
Mob.: 8 612 11876
El.paštas: jolanta.m@heritage.lt
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 11 - 05

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas