Titulinis
Europos paveldo dienos
2013
2013 - 09 - 18

Europos Paveldo dienos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Resized-EPD-a550959c57a09ce90056f152eedab420.jpg
Mums, nutolusiems per šimtmečius nuo svarbių įvykių Lietuvoje, negalima pamiršti skirtingų laikotarpių palikimo ir jų reikšmės.
 
Rugsėjo 13 d. Viešoji biblioteka pakvietė į Europos paveldo dienų 2013 renginius, kuriuose didžiausias dėmesys buvo skiriamas Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80 – mečio paminėjimui, taip pat 1863 m. sukilimo 150 metų sukakčiai bei Žemaitijos krikšto 600 metinėms pažymėti. Bendradarbiaujant su Lietuvos aviacijos muziejumi ir kolekcionieriumi Pijum Brazausku Vaikų centre buvo parengta Dariaus ir Girėno skrydžiui skirta kalendorių paroda apimanti įvairius laikotarpius. Daug įdomios informacijos susirinkusiems pateikė kalendorių kolekcionierius P. Brazauskas, Aviacijos muziejaus vyresnysis muziejininkas, aviacijos istorikas J. Čepas, muziejininkė N. Kavaliauskienė. Didelį susidomėjimą bei jaudulį sukėlė autoriaus Jono Čepo pristatytas edukacinis filmas "Lituanikos" didvyriai amžinai gyvi" ir pasakojimas apie pasiaukojantį lakūnų žygdarbį ir Lietuvą, kuri laukė, laidojo, minėjo, pagerbė savo tautos sūnus. Dokumentiniame filme pateikiama naujų faktų apie S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą. Archyviniai kino kadrai ir nuotraukos – iš Vytauto Didžiojo karo ir Lietuvos aviacijos muziejų kolekcijos.
 
Vaikų centro vyresnioji bibliotekininkė Neringa Pakalnytė susirinkusiems moksleiviams surengė trumpą edukacinę pamoką apie Žemaitijos krikštą ir 1863 m. sukilimą. Sužinoję tiek daug informacijos, moksleiviai drąsiai dalyvavo visas tris temas apimančioje viktorinoje, kurioje už atsakymus buvo skiriami prizai. Nors ilgokai trukęs renginys ir išvargino, tačiau daugelis norėjo sudalyvauti kūrybinėse P. Brazausko dirbtuvėlėse ir pasigaminti kalendorių, nes kalendorius gali būti svarbus informacijos šaltinis ne vienai kartai.
 
Suaugusiems ir vyresniesiems moksleiviams Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojas Andriejus Stoliarovas pristatė kilnojamą parodą "Mes skrisime į Lietuvą". Lankytojai turėjo puikią galimybę ne tik prisiminti šią sukaktį, bet sužinoti naujų šio įvykio detalių. Po parodos atidarymo buvo rodomas rež. Vabalo filmas "Skrydis per Atlantą". Taip pat buvo galima susipažinti su Viešosios bibliotekos parengtu fotonuotraukų stendu iš lankytų 1863 m. sukilimo vietų Biržuose ir Paberžėje.
 
Malonu, kad Paveldo dienų renginius aplankė rajono tarybos narys A. Žandaras, Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyr. inspektorė A. Naureckaitė ir rajono urbanistikos sk. vyr. specialistė paveldosaugai R. Černiauskienė, aktyviai dalyvavo Garliavos Adomo Mitkaus ir Jonučių vidurinių mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai, bibliotekininkai, garliaviečiai.
 
Europos Paveldo dienos renginiuose apsilankė virš 100 žmonių, tačiau ilgesnį laiką veiksiančiose parodose dar sulauksime nemažai lankytojų.
 
Vilgemina Puskunigienė
Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 10 - 23

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas