Titulinis
Naujienos
2014 - 10 - 24

Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra“

Resized-YFKGV-ac889e6b068a924d4f286fc090a2dfd7.jpg
Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra". Renginiu siekta paskatinti ir suaktyvinti kultūros kelių Lietuvoje kūrimą, plėtrą bei įsiliejimą į Europos kultūros kelių (toliau - EKK) tinklą.
 
Kultūros paveldo departamento darbuotojas, Europos Tarybos Išplėstinio dalinio susitarimo dėl Kultūros kelių biuro narys Alfredas Jomantas pasakoja, kad šis seminaras buvo nuoseklaus Lietuvos prisijungimo prie EKK tęsinys: „2012 metais Lietuva oficialiai prisijungė prie Europos Tarybos (toliau - ET) Išplėstinio dalinio susitarimo dėl kultūros kelių, tuomet organizavome seminarą susipažinimui su kultūros kelių programa ir projektais. Tuo tarpu šių metų seminaras buvo labiau praktinio pobūdžio, skirtas tikslinei auditorijai: jame dalyvavo jau iniciatyvas parodžiusios ir konkrečią veiklą vykdančios savivaldybių ir valstybės institucijos, muziejai, kultūros ir turizmo įstaigos, verslo atstovai, realiai suinteresuoti kultūros kelių, potencialiai galinčių tapti EKK dalimi, kūrimu ir plėtra".
 
Seminaro metu Europos kultūros kelių ekspertai iš užsienio – Bolonijos universiteto Turizmo studijų centro direktorė dr. Alessia Mariotti, Žydų kultūros paveldo tinklo Ispanijoje vadovė Assumpcio Hosta ir Europos Kultūros kelių vykdomojo komiteto narys dr. Antonio Fausto Barone – suteikė praktinių žinių kultūros kelių Lietuvoje kūrėjams ir galimiems partneriams. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su Europos kultūros keliais, jų veiklos kryptimis, prasme, EKK kūrimo ir valdymo principais, dalyvavimo juose pridėtine verte gyvenvietei, vietos bendruomenėms ir verslininkams.
 
A. Jomantas pasakoja, kad Lietuva, kaip sena Europos valstybė, turi daug įdomaus išlikusio kultūros paveldo, kuriuo gali pasigirti. „Pavyzdžiui, kalbant apie tautinių mažumų kultūros paveldą, tai galėtų būti žydų ar karaimų paveldas. Atkreipę į jį dėmesį suprastume, jog jų bendruomenės yra ir už Lietuvos ribų, ten taip pat yra išlikę susijusio kultūros paveldo. Vienas kultūros kelių tikslų ir yra atrasti savo kultūrą, kuri, dažnai nė nenutuokiame, glaudžiai siejasi su visa Europa".
 
Europos Tarybos Kultūros kelių programa pradėta kurti 1978 metais, ja siekiama įvairiapusiškai atskleisti Europos kultūrinį identitetą, stiprinti kultūrinį turizmą ir plėtoti šalių kultūrinį bendradarbiavimą. Programą koordinuoja Europos Kultūros Kelių institutas, Lietuva prie jos oficialiai prisijungė 2012 metais. Kultūros kelias – kultūros, švietimo, paveldo ir turistinio bendradarbiavimo projektas, kuriuo siekiama sukurti ir populiarinti atskirą ar kelis maršrutus, grindžiamus istoriniu keliu, kultūros koncepcija, pasaulinės svarbos asmenybe ar reiškiniu ir kurie reikšmingi puoselėjant supratimą ir pagarbą bendroms europinėms vertybėms.
 

Kontaktai  informacijai:

Nijolė Bitinienė

+ 370 5 211 32 39

nijole.b@heritage.lt

           
 

 

 

 

 

 

 

„Kultūros keliai ir regionų plėtra“ Vilniuje vyko seminaras „Kultūros keliai ir regionų plėtra“ Kultūros Viceministro R. Jarockio sveikinimo žodis Kultūros paveldo departamento direktorės D. Varnaitės įžanginis žodis Seminarą vedė KPD darbuotojas, Kultūros kelių vykdomojo komiteto biuro narys Alfredas Jomantas
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 11 - 05

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas