Titulinis
Europos paveldo dienos
2011
2011 - 09 - 20

Fotografijų parodoje – privatūs interjerai

Resized-ZSWX9-d5ea57db615d836cf1b7a5b557e3aefb.jpg
Trečiadienį buvusiuose didikų Umiastovskių rūmuose atidaroma fotografijų paroda „Žvilgsnis į senųjų Vilniaus pastatų sienų tapybą".
 
Parodą inicijavo šių metų Europos paveldo dienose dalyvaujantis „Vilniaus klubas", o jo idėją parodyti visuomenei vertingą interjerų dekorą įgyvendino žinomas fotomenininkas Arūnas Baltėnas. Savo nuotraukose jis įamžino per dešimt restauruotų Vilniaus pasaulietinių pastatų interjerų ir buvusio bonifratrų vienuolyno vaizdų, kuriais siekiama parodyti bent nedidelę dalį XVIII a. antrajai pusei–XX a. pradžiai būdingų tapytų motyvų įvairovės, taip pat atskleisti polichromijos tyrimo, restauravimo koncepcijos formulavimo problemas ir restauruotų interjerų pritaikymo šiuolaikinėms reikmėms specifiką.
 
Parodai atrinkti privatūs ar kiekvieno smalsiai akiai sunkiai prieinami visuomeninių ir religinių pastatų interjerai, kuriuose tyrinėta, atidengta ir išsaugota vertinga sienų tapyba. Vilniaus klubo tarybos pirmininkė Rita Bartkevičienė džiaugiasi, kad bendradarbiaujant su restauratore architekte Neringa Šarkauskaite bei menotyrininke Dalia Klajumiene pavyko išleisti ir išplėstinį parodos katalogą: „Ši paroda ir jos katalogas – unikali galimybė įamžinti ir plačiajai visuomenei parodyti mažai žinomas Vilniaus pastatų puošmenas. Be to, tai vienas iš nedaugelio atvejų, kai pristatomas vertingas, įvairus ir įdomus, bet vis dar per mažai Lietuvoje įvertintas ir nušviestas klasicizmo, romantizmo, istorizmo ir moderno laikų polichrominis dekoras".
 
Miestelėnai ir Vilniaus svečiai, susidomėję šia paroda, laukiami buvusiuose Umiastovskių rūmuose (Trakų g.2/Pylimo 24) rugsėjo 22 d. 15-17 val, rugsėjo 23,24 dienomis 15-19 val.
 
Nuotraukoje: Viešbučio „Narutis" freskos fragmentas
 
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 10 - 30

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas