Titulinis
Naujienos
2010 - 04 - 27

Kaip apsaugoti Klaipėdos krašto liuteroniškas kapinaites nuo sunykimo?

KPD 800x800-abc7d5ffdff54ebb82cd1f2cb3673af1.jpg
Atsakymo į šį klausimą bus ieškoma Dovilų etninės kultūros centre (Klaipėdos r.) balandžio 30 d., penktadienį, 10 val. apskrito stalo diskusijoje „Klaipėdos krašto neveikiančių kapinių specifika ir problematika".
 
Šio renginio ištakos – Departamento 2009 m. dalinai finansuotas Lietuvos evangelikų liuteronų konsistorijos projektas „Reformacijos kultūrinis paveldas: supažindinimas, populiarinimas ir išlikusių kultūrinių vertybių išsaugojimas ateinančioms kartoms".
 
Projekto vykdymo metu paaiškėjo, kad Klaipėdos krašte vienur liuteroniškos kapinės yra nuolat tvarkomos ir prižiūrimos, o kitur – nyksta apleistos ir apžėlusios šabakštynais.
 
Tuo pat metu akivaizdus tapo bendradarbiavimo, t. y. paveldosaugos, švietimo, vietos bendruomenių ir organizacijų susižinojimo ir atsakomybės už paveldą pasidalijimo poreikis. Taip pat ir konkrečių, praktinių žinių poreikis apie tai, kaip turi būti prižiūrimi liuteroniškoms kapinėms būdingiausi kaltiniai metalo kryžiais, kokie įstatymai ir kokioms institucijoms priskiria apsaugos funkcijas, kur reikia kreiptis pamačius darkomas istorines kapines ir kapus, kaip turėtume konservuoti, restauruoti ir tyrinėti giminaičių nebelankomas religinių bendruomenių kapines.
 
Minėtus klausimus svarstys Kultūros paveldo departamento bei Klaipėdos ir Tauragės teritorinių padalinių specialistai, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas ir Bažnyčios parapijų klebonai, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkai, Mažosios Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių paveldosaugininkai, regiono muziejų, nevyriausybinių organizacijų, mokyklų atstovai.
 
Apskritą stalą - diskusiją organizuoja Kultūros paveldo departamentas, bendradarbiaudamas su Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistorija, Dovilų etninės kultūros centru, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Renginys viešas.
 
 
 
Kontaktinis asmuo:
Nijolė Narbutaitė
Tarptautinio, ryšių su visuomene ir
edukacijos skyriaus vyr. specialistė
Kultūros paveldo departamentas
prie Kultūros ministerijos
Tel.: (8 5) 211 32 39
El.paštas: nijole.n@heritage.lt
 
 
Paskutinį kartą redaguota2014 - 11 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas